gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Høken in Toldiek wil breder publiek trekken

c5d9bc171fd366ac6a69499825fd478c.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn druk bezig geweest met vrijwilligers en kunnen morgen de puntjes op de i zetten”, laat organisatielid Jeroen van Dijk weten. “En dan zijn we er klaar voor.” Het Achterhoekse festival trapt dit jaar op vrijdagavond af zonder Normaal, maar mét de Haagse rockband als hoofdact. “We willen toch door en het de volgende twintig jaar blijven organiseren”, vindt Alien Maalderink van de organisatie. “Dan moet je vernieuwen, met allerlei dialectbands, maar je wilt ook een breder publiek aanspreken. Dus hebben we gekozen voor Di-rect.”

Høken in Toldiek trapt op vrijdagavond af met de Kisjeskearls, Bökkers, Livin’room en Di-rect. “Dus eigenlijk het nieuwe plaatje van Høken in Toldiek”, vindt Maalderink. Maar volgens haar hoeven de trouwe bezoekers zich geen zorgen te maken over het verdwijnen van de oude sfeer: “Er is eigenlijk voor ieder wat wils, dus ook de echte høker komt hier aan zijn trekken.” Volgens de organisatie wordt het dit weekend weer als vanouds høken, brekken en angoan. “Een hartstikke tof weekend, het weer wordt goed en de tent is hartstikke mooi en open waar je ook in de schaduw kunt staan”, vindt Van Dijk. “Dat is perfect.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.

Schermafbeelding 2026-04-24 094657.png

Motorrijder komt met schrik vrij na botsing tegen boom in Zieuwent

Bij een eenzijdig ongeval op de Rouwhorsterdijk in Zieuwent is een motorrijder tegen een boom gebotst. De bestuurder van de tweewieler hoefde uiteindelijk niet mee naar het ziekenhuis.