gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Høken in Toldiek wil breder publiek trekken

c5d9bc171fd366ac6a69499825fd478c.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn druk bezig geweest met vrijwilligers en kunnen morgen de puntjes op de i zetten”, laat organisatielid Jeroen van Dijk weten. “En dan zijn we er klaar voor.” Het Achterhoekse festival trapt dit jaar op vrijdagavond af zonder Normaal, maar mét de Haagse rockband als hoofdact. “We willen toch door en het de volgende twintig jaar blijven organiseren”, vindt Alien Maalderink van de organisatie. “Dan moet je vernieuwen, met allerlei dialectbands, maar je wilt ook een breder publiek aanspreken. Dus hebben we gekozen voor Di-rect.”

Høken in Toldiek trapt op vrijdagavond af met de Kisjeskearls, Bökkers, Livin’room en Di-rect. “Dus eigenlijk het nieuwe plaatje van Høken in Toldiek”, vindt Maalderink. Maar volgens haar hoeven de trouwe bezoekers zich geen zorgen te maken over het verdwijnen van de oude sfeer: “Er is eigenlijk voor ieder wat wils, dus ook de echte høker komt hier aan zijn trekken.” Volgens de organisatie wordt het dit weekend weer als vanouds høken, brekken en angoan. “Een hartstikke tof weekend, het weer wordt goed en de tent is hartstikke mooi en open waar je ook in de schaduw kunt staan”, vindt Van Dijk. “Dat is perfect.”

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.