Ulft, Nederland
Terug

Hits van Avicii klinken voort in Doetinchem

c0acc7ef368e21303ecc61cf788b0def.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik hoorde dat die jongen overleden was en dat hij heel geliefd is bij allerlei mensen", vertelt stadsbeiaardier Roel Smit. "Dus ik heb gekeken wat bekende nummers zijn en die heb ik bij elkaar verzameld." De Doetinchemse stadsbeiaardier speelt in totaal drie nummers. Eerst zal de bekende hit Wake Me Up te horen zijn, gevolgd door Hey Brother en Addicted To You. Voor Smit zelf was Avicii voor zijn dood een grote onbekende. "Ik kende hem niet, maar ik ga hem nu leren kennen", zegt de muzikant. "Als je je zelf niet regelmatig uitdaagt, dan wordt het leven heel saai."

De klanken van de Zweedse hits zijn vanaf 13.00 uur te horen in de stad. "Het kan wel zo zijn dat mensen spontaan beginnen te huilen", vertelt de stadsbeiaardier. "Het is wel serieus bedoeld. Ik heb begrepen dat heel veel mensen hier veel mee hebben dus ik vind het de moeite om daar iets mee te doen." De beiaardier heeft nog wel de nodige voorbereiding nodig voor morgen. "Ik moet er nog wel echt even naar kijken, maar het blijft wel in mijn repertoire, dus ik ga het vast vaker spelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.