gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Anker ambitieus met bouw nieuwe loods

163e3823c8341d5bddd0f8a94a7c20e5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Eerder zaten we in een houten gebouwtje", weet Kees van Schriek, een van de 40 leden van RKV Het Anker. "Maar nu staat deze loods hier, dus er is zeker voortgang gemaakt. Waarschijnlijk krijgen we hier ook meer leden door." Die hoop spreekt voorzitter Elte-Jan Visser van de in 2012 gestarte vereniging ook uit. "We hebben wel de ambitie om uit te groeien naar een vereniging met tussen de 100 en 150 leden." Om die ambitie te onderstrepen roept de vereniging geïnteresseerden op om langs te komen voor een introductie in de roei- en kanosport.

Voorzitter Visser, die door de werkzaamheden aan de loods al maanden niet meer zelf het water op is geweest, verheugt zich op het eindresultaat. Aan de oever van de Oude IJssel zal RKV Het Anker veel gaan samenwerken met visvereniging De Brasem en rondvaartboot De Iesselganger. "Het leuke is dat we nu een cluster hebben aan watergebonden activiteiten." Oude IJsselstreek ondersteunt de bouw van de nieuwe loods met 120.000 euro. "Daarmee moeten we heel erg in onze handen knijpen", vindt Visser. "Dat we de kans hebben gekregen om dit met elkaar hier te realiseren."

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.