gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Anker ambitieus met bouw nieuwe loods

163e3823c8341d5bddd0f8a94a7c20e5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Eerder zaten we in een houten gebouwtje", weet Kees van Schriek, een van de 40 leden van RKV Het Anker. "Maar nu staat deze loods hier, dus er is zeker voortgang gemaakt. Waarschijnlijk krijgen we hier ook meer leden door." Die hoop spreekt voorzitter Elte-Jan Visser van de in 2012 gestarte vereniging ook uit. "We hebben wel de ambitie om uit te groeien naar een vereniging met tussen de 100 en 150 leden." Om die ambitie te onderstrepen roept de vereniging geïnteresseerden op om langs te komen voor een introductie in de roei- en kanosport.

Voorzitter Visser, die door de werkzaamheden aan de loods al maanden niet meer zelf het water op is geweest, verheugt zich op het eindresultaat. Aan de oever van de Oude IJssel zal RKV Het Anker veel gaan samenwerken met visvereniging De Brasem en rondvaartboot De Iesselganger. "Het leuke is dat we nu een cluster hebben aan watergebonden activiteiten." Oude IJsselstreek ondersteunt de bouw van de nieuwe loods met 120.000 euro. "Daarmee moeten we heel erg in onze handen knijpen", vindt Visser. "Dat we de kans hebben gekregen om dit met elkaar hier te realiseren."

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.