gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Anker ambitieus met bouw nieuwe loods

163e3823c8341d5bddd0f8a94a7c20e5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Eerder zaten we in een houten gebouwtje", weet Kees van Schriek, een van de 40 leden van RKV Het Anker. "Maar nu staat deze loods hier, dus er is zeker voortgang gemaakt. Waarschijnlijk krijgen we hier ook meer leden door." Die hoop spreekt voorzitter Elte-Jan Visser van de in 2012 gestarte vereniging ook uit. "We hebben wel de ambitie om uit te groeien naar een vereniging met tussen de 100 en 150 leden." Om die ambitie te onderstrepen roept de vereniging geïnteresseerden op om langs te komen voor een introductie in de roei- en kanosport.

Voorzitter Visser, die door de werkzaamheden aan de loods al maanden niet meer zelf het water op is geweest, verheugt zich op het eindresultaat. Aan de oever van de Oude IJssel zal RKV Het Anker veel gaan samenwerken met visvereniging De Brasem en rondvaartboot De Iesselganger. "Het leuke is dat we nu een cluster hebben aan watergebonden activiteiten." Oude IJsselstreek ondersteunt de bouw van de nieuwe loods met 120.000 euro. "Daarmee moeten we heel erg in onze handen knijpen", vindt Visser. "Dat we de kans hebben gekregen om dit met elkaar hier te realiseren."

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.