gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Herinrichting onderwijs in Lichtenvoorde

fb2324cf8ce3129778babbed8b2a3b06.jpg
Redactie REGIO8 |
"Wat het sterk maakt aan dit plan is dat wij regulier onderwijs, speciaal basisonderwijs en ook speciaal onderwijs gaan samenvoegen", aldus Arno Lentfert, voorzitter van Stichting LIMA. "Daarnaast gaan wij ook kinderopvang, jeugdzorg en buitenschoolse opvang bij elkaar brengen. Dat is heel bijzonder, in Nederland is dit uniek. We zien wel scholen die samengevoegd worden met bijvoorbeeld SBO maar wij gaan ook speciaal onderwijs integreren zodat er voor alle kinderen maatwerk geleverd kan worden."

Voor het masterplan worden nieuwe gebouwen opgericht en fietsroutes aangelegd. Daar hangt een kostenplaatje aan vast. "Als het gaat om verkeerstechnische maatregelen wordt er nu al wel bij huidige verbeteringen van wegen en rioleringen er rekening mee gehouden", aldus wethouder René Hoijtink. "Maar we moeten er nog heel nauwkeurig naar kijken. We weten ook nog niet precies wat de invulling gaat worden. Het hele masterplan is niet iets wat van vandaag op morgen wordt uitgevoerd. In eerste instantie richten we ons op het IEKC, en de rest zal zich in de komende tien jaar gaan afspelen."

Lees ook

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.