gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hart Doetinchemse VO scholen blijft intact

affb74915052748830d035c12c0e3d8c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je gaat onder meer de expertise van de leraren, het tweetalig onderwijs en bijvoorbeeld de modules van het Rietveld Lyceum terug zien”, stelt bestuursvoorzitter Henk van der Esch van Achterhoek VO, het bestuursorgaan van dertien scholen voor voortgezet onderwijs in de Achterhoek. Vanaf nu gaat de directie uitwerken hoe de scholen er verder uit gaan zien. “Gaat er een bel of niet, wordt een les vijftig, tachtig of honderd minuten? Dat zijn vraagstukken waar we nu mee bezig zijn”, aldus van der Esch. Door de genoemde leerlingenkrimp moet een deel van de leraren stoppen met lesgeven, maar dat gaat zonder gedwongen ontslagen. “We hebben veel oude leraren, dus in de tijd dat we dertig procent van de leerlingen verliezen, gaat ook veertig à vijftig procent van de medewerkers weg omdat die met pensioen gaan”, aldus van der Esch.

Waar de toekomstige leerlingen les gaan krijgen is nog niet duidelijk, maar de voorzitter van Achterhoek VO heeft zelf een aantal ideeën. “Ideaal zou nieuwbouw voor beide scholen kunnen zijn, wat heel erg mooi zou zijn”, stelt van der Esch. De gemeente pakt het gebied tussen de Kruisberg en het Slingeland vanaf volgend jaar aan, waardoor ruimte ontstaat voor een eventuele uitbreiding van het monumentale Rietveld-pand voor een van de scholen. “We hebben een aantal prachtige schoolgebouwen die weliswaar verouderd zijn, maar op zichzelf wel mooi zijn. We hebben geen voorkeur voor nieuwbouw of grondige renovatie, maar een van beide moet gebeuren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.