gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hart Doetinchemse VO scholen blijft intact

affb74915052748830d035c12c0e3d8c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je gaat onder meer de expertise van de leraren, het tweetalig onderwijs en bijvoorbeeld de modules van het Rietveld Lyceum terug zien”, stelt bestuursvoorzitter Henk van der Esch van Achterhoek VO, het bestuursorgaan van dertien scholen voor voortgezet onderwijs in de Achterhoek. Vanaf nu gaat de directie uitwerken hoe de scholen er verder uit gaan zien. “Gaat er een bel of niet, wordt een les vijftig, tachtig of honderd minuten? Dat zijn vraagstukken waar we nu mee bezig zijn”, aldus van der Esch. Door de genoemde leerlingenkrimp moet een deel van de leraren stoppen met lesgeven, maar dat gaat zonder gedwongen ontslagen. “We hebben veel oude leraren, dus in de tijd dat we dertig procent van de leerlingen verliezen, gaat ook veertig à vijftig procent van de medewerkers weg omdat die met pensioen gaan”, aldus van der Esch.

Waar de toekomstige leerlingen les gaan krijgen is nog niet duidelijk, maar de voorzitter van Achterhoek VO heeft zelf een aantal ideeën. “Ideaal zou nieuwbouw voor beide scholen kunnen zijn, wat heel erg mooi zou zijn”, stelt van der Esch. De gemeente pakt het gebied tussen de Kruisberg en het Slingeland vanaf volgend jaar aan, waardoor ruimte ontstaat voor een eventuele uitbreiding van het monumentale Rietveld-pand voor een van de scholen. “We hebben een aantal prachtige schoolgebouwen die weliswaar verouderd zijn, maar op zichzelf wel mooi zijn. We hebben geen voorkeur voor nieuwbouw of grondige renovatie, maar een van beide moet gebeuren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.