gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hart Doetinchemse VO scholen blijft intact

affb74915052748830d035c12c0e3d8c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je gaat onder meer de expertise van de leraren, het tweetalig onderwijs en bijvoorbeeld de modules van het Rietveld Lyceum terug zien”, stelt bestuursvoorzitter Henk van der Esch van Achterhoek VO, het bestuursorgaan van dertien scholen voor voortgezet onderwijs in de Achterhoek. Vanaf nu gaat de directie uitwerken hoe de scholen er verder uit gaan zien. “Gaat er een bel of niet, wordt een les vijftig, tachtig of honderd minuten? Dat zijn vraagstukken waar we nu mee bezig zijn”, aldus van der Esch. Door de genoemde leerlingenkrimp moet een deel van de leraren stoppen met lesgeven, maar dat gaat zonder gedwongen ontslagen. “We hebben veel oude leraren, dus in de tijd dat we dertig procent van de leerlingen verliezen, gaat ook veertig à vijftig procent van de medewerkers weg omdat die met pensioen gaan”, aldus van der Esch.

Waar de toekomstige leerlingen les gaan krijgen is nog niet duidelijk, maar de voorzitter van Achterhoek VO heeft zelf een aantal ideeën. “Ideaal zou nieuwbouw voor beide scholen kunnen zijn, wat heel erg mooi zou zijn”, stelt van der Esch. De gemeente pakt het gebied tussen de Kruisberg en het Slingeland vanaf volgend jaar aan, waardoor ruimte ontstaat voor een eventuele uitbreiding van het monumentale Rietveld-pand voor een van de scholen. “We hebben een aantal prachtige schoolgebouwen die weliswaar verouderd zijn, maar op zichzelf wel mooi zijn. We hebben geen voorkeur voor nieuwbouw of grondige renovatie, maar een van beide moet gebeuren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c.jpg

De Graafschap hakt knopen door over aflopende contracten binnen selectie

De Graafschap heeft in aanloop naar het einde van het seizoen duidelijkheid gegeven over meerdere aflopende contracten binnen de selectie. Van vijf spelers zijn de opties gelicht, twee vertrekken en over één speler is nog geen definitief besluit genomen.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 08.34.27.jpeg

Kop-staartbotsing Hengelo, geen gewonden

Twee bestuursters zijn donderdagochtend tegen 08.15 uur met elkaar in botsing gekomen op de Velhoekseweg in Hengelo. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 07.39.22.jpeg

Fietser aangereden door automobilist in buitengebied van Hengelo

Een automobilist en fietser zijn donderdagochtend hard op elkaar gebotst in het buitengebied van Hengelo. Ondanks de harde klap hoeft de fietser niet mee naar het ziekenhuis.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.