gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Harrevelders toveren fabriek om in woonwijk

d3c9032f32b6ee3aa0bdb517e300fb4b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het begon al een plek van overlast te worden", vertelt voorzitter Dorus Wolters over de fabriek. "Omdat we graag huizen wilden bouwen en de fabriek meer last dan gemak opleverde, hebben we besloten dit op te gaan zetten." Het initiatief kreeg tijdens het proces steun van zowel de gemeente als de provincie. De gemeente veranderde het bestemmingsplan van de locatie. "Het aantal woningen wat eigenlijk gebouwd mocht worden was nul", vertelt de Harrevelder. "Omdat we deze plek konden veranderen in een wijkje, hebben ze besloten om daar voorrang aan te verlenen." De provincie verstrekte een subsidie om een procesbegeleider in te kunnen huren.

Wethouder Vincent van Uem van Oost Gelre zag woensdag de presentatie verheugd aan. "Het is een fantastisch initiatief om op zo’n manier jongeren van Harreveld met elkaar te verbinden", verklaart de wethouder. "Zeker omdat ze het zelf gedaan hebben." Niet alleen het verbinden van jongeren aan Harreveld wordt positief ontvangen, volgens Wolters gaat dit initiatief ook leegstand tegen. "Ik denk dat leegstand in het dorp sowieso iets is dat vaker gaat gebeuren. In de meeste dorpen rondom Lichtenvoorde vindt vergrijzing plaats. Je zult er sneller leegstand vinden omdat mensen eerder in Lichtenvoorde gaan wonen. In zoverre is dit iets wat tegen de leegstand in gaat."

Foto: REGIO8

Lees ook

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.