Ulft, Nederland
Terug

Harrevelders toveren fabriek om in woonwijk

d3c9032f32b6ee3aa0bdb517e300fb4b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het begon al een plek van overlast te worden", vertelt voorzitter Dorus Wolters over de fabriek. "Omdat we graag huizen wilden bouwen en de fabriek meer last dan gemak opleverde, hebben we besloten dit op te gaan zetten." Het initiatief kreeg tijdens het proces steun van zowel de gemeente als de provincie. De gemeente veranderde het bestemmingsplan van de locatie. "Het aantal woningen wat eigenlijk gebouwd mocht worden was nul", vertelt de Harrevelder. "Omdat we deze plek konden veranderen in een wijkje, hebben ze besloten om daar voorrang aan te verlenen." De provincie verstrekte een subsidie om een procesbegeleider in te kunnen huren.

Wethouder Vincent van Uem van Oost Gelre zag woensdag de presentatie verheugd aan. "Het is een fantastisch initiatief om op zo’n manier jongeren van Harreveld met elkaar te verbinden", verklaart de wethouder. "Zeker omdat ze het zelf gedaan hebben." Niet alleen het verbinden van jongeren aan Harreveld wordt positief ontvangen, volgens Wolters gaat dit initiatief ook leegstand tegen. "Ik denk dat leegstand in het dorp sowieso iets is dat vaker gaat gebeuren. In de meeste dorpen rondom Lichtenvoorde vindt vergrijzing plaats. Je zult er sneller leegstand vinden omdat mensen eerder in Lichtenvoorde gaan wonen. In zoverre is dit iets wat tegen de leegstand in gaat."

Foto: REGIO8

Lees ook

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-02-26 at 11.46.19.jpeg

Harde botsing scooter bij Loerbeek: geen gewonden

Bij een ongeval in Loerbeek is donderdagochtend een scooterrijder hard tegen een paal gebotst. Het slachtoffer is niet gewond geraakt, wel kan zijn scooter als verloren worden beschouwd.

Anna Tokar_7966.jpg

Oekraïense Anna (16) heeft één droom: verpleegkundige worden in Nederland

De oorlog in Oekraïne is het vijfde jaar ingegaan. Dat geldt ook voor Anna Tokar (16), die een paar weken na de invasie van 24 februari 2022 met haar moeder terechtkwam in het voormalige hotel De Lantscroon in ’s-Heerenberg. Ze steekt haar hart en ziel in school, leren en hoopt na de zomer met de hbo-opleiding Verpleegkunde haar toekomst te vervolgen. Maar denken aan vrede, toekomst en Oekraïne vindt ze een moeilijk gesprek. “Ik kan vragen over mijn de toekomst niet goed beantwoorden.”