gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Handbalster Housheer klaar voor toernooi

4badac2801c69c9c1083875bac85e019.jpg
Redactie REGIO8 |
"Laat de wedstrijden maar beginnen", vertelt een gedreven Dione Housheer. "Op een gegeven moment duurt het wel lang voor het begint." Op Papendal bereiden de internationals zich voor op het belangrijke toernooi. Met veel trainen, analyseren en elkaar mentaal scherp houden gaat Oranje voor winst in Zweden. "We hebben heel fanatiek getraind en het hele team is er van bewust dat het een alles of niet kwalificatie is", vertelt een gefocuste Housheer die maar één doel voor ogen heeft: "We gaan voor alles!" Ondanks het volle vertrouwen in eigen kunnen kijkt de getalenteerde handbalster ook realistisch naar de concurrenten: "Het gaat lastig worden tegen Polen en Zweden, maar als we ons eigen spel spelen dan komt het goed."

Vorig jaar mocht Dione Housheer mee met de A-ploeg van Oranje naar het WK in Duitsland. Om nu weer terug te zijn bij Dames U20 is voor haar zeker geen straf. "Leuk om met je eigen leeftijdsgenoten te spelen", aldus Dione Housheer die als een van de leidende spelers aanwezig is. "We gaan proberen om te kwalificeren voor ons laatste jeugdtoernooi als groep", vertelt Housheer die aan haar laatste maanden als jeugdinternational bezig hoopt te zijn. "Daarna aansluiten bij de A-Selectie."

Vrijdag is de eerste wedstrijd voor de handbaldames in jacht op het WK-ticket. Om 18.00 wachten de leeftijdsgenoten van Polen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.