gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Handbalster Housheer klaar voor toernooi

4badac2801c69c9c1083875bac85e019.jpg
Redactie REGIO8 |
"Laat de wedstrijden maar beginnen", vertelt een gedreven Dione Housheer. "Op een gegeven moment duurt het wel lang voor het begint." Op Papendal bereiden de internationals zich voor op het belangrijke toernooi. Met veel trainen, analyseren en elkaar mentaal scherp houden gaat Oranje voor winst in Zweden. "We hebben heel fanatiek getraind en het hele team is er van bewust dat het een alles of niet kwalificatie is", vertelt een gefocuste Housheer die maar één doel voor ogen heeft: "We gaan voor alles!" Ondanks het volle vertrouwen in eigen kunnen kijkt de getalenteerde handbalster ook realistisch naar de concurrenten: "Het gaat lastig worden tegen Polen en Zweden, maar als we ons eigen spel spelen dan komt het goed."

Vorig jaar mocht Dione Housheer mee met de A-ploeg van Oranje naar het WK in Duitsland. Om nu weer terug te zijn bij Dames U20 is voor haar zeker geen straf. "Leuk om met je eigen leeftijdsgenoten te spelen", aldus Dione Housheer die als een van de leidende spelers aanwezig is. "We gaan proberen om te kwalificeren voor ons laatste jeugdtoernooi als groep", vertelt Housheer die aan haar laatste maanden als jeugdinternational bezig hoopt te zijn. "Daarna aansluiten bij de A-Selectie."

Vrijdag is de eerste wedstrijd voor de handbaldames in jacht op het WK-ticket. Om 18.00 wachten de leeftijdsgenoten van Polen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.