gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote vraagtekens bij aanpak van het kruispunt bij de N317

dc5007dc53a9a4005ae4448f71b1a43f.jpg

Oude IJsselstreek komt met een plan om de beruchte kruising tussen de Slingerparallel N317 en Oude IJsselweg bij Etten veiliger te maken. Nadat er enkele jaren geleden een veertienjarige scholier bij een aanrijding om het leven kwam is er een grote roep om aanpassingen, maar er worden grote vraagtekens gezet bij het idee van de gemeente om een landbouwsluis te plaatsen.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |
Dennis Roes, lid van werkgroep Veilig Kruispunt, vindt het mooi dat er na jaren van praten actie wordt ondernomen, maar de landbouwsluis op de Oude IJsselweg is volgens hem niet de oplossing. “Ik vind het niet prettig, het proces is überhaupt al erg lastig geweest”, vertelt Roes, die hele andere ideeën heeft als oplossing voor de kruising. “We hebben als werkgroep al meteen gezegd dat we er niet blij mee zijn. We vinden dit gewoon een suboptimale oplossing. We blijven ons inzetten voor verkeerslichten, een rotonde of een tunnel en we wachten daar al heel lang op."

De gemeente en de provincie zetten in op een 'tweesporenaanpak'. Door de landbouwsluis moet het sluipverkeer worden geweerd van de Oude IJsselweg. “De keuze om een landbouwsluis te plaatsen, wat we als pilot gaan doen, zal laten zien dat de verkeersdruk op het kruispunt dan ook afneemt. Hierdoor neemt de veiligheid ook toe”, vertelt wethouder Ria Ankersmit van Oude IJsselstreek. “De provincie zal dan ook werkzaamheden op het kruispunt doen, zoals de afslagstroken verwijderen. Hierdoor moet het ook veiliger worden.”

'Nieuw gevaarlijk punt'
Daarnaast is er het plan, vanuit de gemeente Oude IJsselstreek, om de afslag naar de Oude IJsselweg richting Etten eruit te halen. “Het probleem zal zich dan verplaatsen”, verwacht Roes. “Er zal nóg een gevaarlijk punt komen bij de Zeddamseweg en de Dorpsstraat, want al het verkeer uit Etten zal via deze wegen ontsloten moeten worden.” Ook verwacht Roes dat het sluipverkeer een andere route zal vinden om alsnog bij het kruispunt uit te komen. “De mensen gaan gewoon een straat verder, via de Langeboomsestraat, dus daar wordt het niet beter van”, denkt Roes.

Bezwaarprocedures
Inwoners van Etten zullen woensdag aandachtig toeschouwer zijn bij een commissievergadering over het onderwerp. Daarnaast is er woensdag 25 oktober een inloopmoment in de lokale basisschool in Etten. Hier gaat de gemeente, samen met de provincie Gelderland, in gesprek met de inwoners. Roes hint nu al op bezwaarprocedures, want hij ziet de plannen niet zitten: “Er moet gewoon snel actie komen. Verkeerslichten, een rotonde of tunnel, daar gaan we voor."

'Veiligheid is hoofddoel'
Mochten er vele negatieve reacties zijn, vindt wethouder Ankersmit het toch belangrijk om het plan door te laten gaan. “We hebben de opgave om de veiligheid van de Slingerparallel N317 te verstevigen, dat is ons hoofddoel”, vertelt Ankersmit. “Er horen maatregelen vanuit de provincie bij, maar ook vanuit de gemeente.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.