gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselweg in Etten afgesloten door landbouwsluis

95e0f7fff2b988f55126219150c4240d

De Oude IJsselweg in Etten wordt afgesloten voor doorgaand verkeer door middel van een landbouwsluis. Dat heeft de gemeente Oude IJsselstreek in overleg met de provincie besloten. Omwonenden maken zich, onder meer na het overlijden van een jonge scholier, al jaren zorgen over de kruising met de N317.

Hidde Vinkenvleugel |
De landbouwsluis moet worden geplaatst op de Oude IJsselweg, richting Wijnbergen, waardoor deze weg wordt afgesloten voor doorgaand verkeer. De exacte locatie wordt nog bepaald, maar hij komt in ieder geval aan de Oude IJsselstreekse kant van het Waalse Water. De Oude IJsselweg wordt op dit moment met name in spitstijd veel gebruikt door automobilisten. “Vanuit verkeerskundig onderzoek weten we dat tachtig procent van het verkeer daar niet thuis hoort”, vertelt wethouder Ria Ankersmit.

De kruising is al jaren een flinke doorn in het oog van omwonenden. Nadat een veertienjarige scholier in oktober 2021 om het leven kwam, werd de roep om aanpassingen luider. Door de weg af te sluiten voor doorgaand verkeer, moet de verkeersdruk op de kruising met de N317 afnemen. Daarnaast worden er enige aanpassingen gedaan aan de kruising zelf. Het gaat dan om het weghalen van de uitvoegstroken. In de toekomst volgt een onderzoek naar een eventuele fietstunnel onder de N317 door, een kostbare wens van omwonenden.

Samenwerken met provincie
De aanpassingen aan de kruising met de N317 komen op het bordje van de provincie, de gemeente gaat over de omliggende wegen, inclusief de Oude IJsselweg. “Wij hebben de afgelopen twee jaar nauw samengewerkt met de provincie”, zegt Ankersmit over de maatregelen. “We hebben gezocht naar een tweesporenaanpak waarbij het ene plan niet zonder het andere kan. "Het zal wennen zijn voor iedereen, maar het hogere doel is een veiliger kruispunt.”

Woensdag wordt er vergaderd over de kwestie tijdens de raadscommissie fysieke leefomgeving van Oude IJsselstreek. Omwonenden worden maandag en dinsdag op de hoogte gebracht via een brief.

Foto: REGIO8

Lees ook

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.