Ulft, Netherlands

Grote brand bij varkenshouderij in Didam

Regio8 | 31 juli 2018 16:47 | Aangepast op 31 juli 2018 16:47
De brandweer kreeg rond 16.30 uur melding van de brand in het bedrijf aan de Tatelaarweg. Ter plaatse bleek een schuur van dertig bij veertig meter in brand te staan. De brandweer schaalde na aankomst snel op naar GRIP 1, een niveau waarop verschillende disciplines nauwkeurig moeten samenwerken om een groot incident te bestrijden. Ook werd een groot watertransport opgeroepen om te helpen met blussen.

Bewoners van Didam en Nieuw-Dijk werden door middel van een NL-Alert opgeroepen om hun ramen en deuren te sluiten in verband met de rookontwikkeling. Volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) was er geen asbest aanwezig in de schuur. De brandweer poogde met succes overslag naar andere schuren met varkens te voorkomen door de bouwwerken nat te houden. Omstreeks 18.30 uur werd het sein brand meester gegeven.

Familie opgevangen
Het dak van de schuur bij de varkenshouderij is volledig ingestort. De aangeslagen eigenaar van de varkenshouderij is zeer ontdaan en samen met zijn familie opgevangen door burgemeester Peter de Baat. Over de oorzaak van de brand is vooralsnog niks bekend.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Bestuurder raakt gewond bij botsing met aanhanger in Rietmolen

Bij een botsing met een aanhanger in Rietmolen is dinsdagavond een bestuurder van een bus gewond ger...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...