Ulft, Netherlands

Grote brand bij varkenshouderij in Didam

Regio8 | 31 juli 2018 16:47 | Aangepast op 31 juli 2018 16:47
De brandweer kreeg rond 16.30 uur melding van de brand in het bedrijf aan de Tatelaarweg. Ter plaatse bleek een schuur van dertig bij veertig meter in brand te staan. De brandweer schaalde na aankomst snel op naar GRIP 1, een niveau waarop verschillende disciplines nauwkeurig moeten samenwerken om een groot incident te bestrijden. Ook werd een groot watertransport opgeroepen om te helpen met blussen.

Bewoners van Didam en Nieuw-Dijk werden door middel van een NL-Alert opgeroepen om hun ramen en deuren te sluiten in verband met de rookontwikkeling. Volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) was er geen asbest aanwezig in de schuur. De brandweer poogde met succes overslag naar andere schuren met varkens te voorkomen door de bouwwerken nat te houden. Omstreeks 18.30 uur werd het sein brand meester gegeven.

Familie opgevangen
Het dak van de schuur bij de varkenshouderij is volledig ingestort. De aangeslagen eigenaar van de varkenshouderij is zeer ontdaan en samen met zijn familie opgevangen door burgemeester Peter de Baat. Over de oorzaak van de brand is vooralsnog niks bekend.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft op een regenachtige maandagavond met 2-3 gewonnen van Jong Utrecht. Hierdoor hou...

Verbod op telen van bol- en knolgewassen en snijbloemen in Lochem

Er komt in Lochem een verbod op het telen van niet-biologische sierteelt, om precies te zijn bol- en...

Veertig asielzoekers naar Lochem? ‘Februari is te kort.’

Wethouder Michiel Rijsberman van Lochem is overvallen door een brief van het COA, met daarin de aank...

Schoolstaking tegen mogelijke terugkeer dienstplicht: in Bocholt klinkt protest

In Duitsland leidt de landelijke discussie voor de herinvoering van de dienstplicht afgelopen vrijda...

Geen plek meer in Ulft voor Mini Manna? Zoektocht naar nieuwe locatie voor winkel

Stichting Mini Manna dreigt uit Ulft te verdwijnen. Op de huidige locatie komen woningen, waardoor h...

Zorgen over bereik NL-Alert in grensregio

De Nederlandse veiligheidsregio's maken zich zorgen over het bereik van NL-Alert in het grensgebied....