gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grote brand bij varkenshouderij in Didam

7f0781282936db765dbdca1fe2342565.jpg
Redactie REGIO8 |
De brandweer kreeg rond 16.30 uur melding van de brand in het bedrijf aan de Tatelaarweg. Ter plaatse bleek een schuur van dertig bij veertig meter in brand te staan. De brandweer schaalde na aankomst snel op naar GRIP 1, een niveau waarop verschillende disciplines nauwkeurig moeten samenwerken om een groot incident te bestrijden. Ook werd een groot watertransport opgeroepen om te helpen met blussen.

Bewoners van Didam en Nieuw-Dijk werden door middel van een NL-Alert opgeroepen om hun ramen en deuren te sluiten in verband met de rookontwikkeling. Volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) was er geen asbest aanwezig in de schuur. De brandweer poogde met succes overslag naar andere schuren met varkens te voorkomen door de bouwwerken nat te houden. Omstreeks 18.30 uur werd het sein brand meester gegeven.

Familie opgevangen
Het dak van de schuur bij de varkenshouderij is volledig ingestort. De aangeslagen eigenaar van de varkenshouderij is zeer ontdaan en samen met zijn familie opgevangen door burgemeester Peter de Baat. Over de oorzaak van de brand is vooralsnog niks bekend.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.