gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grootschalige oefening politie in Vijverberg

10f3503c75ea38a902a3438ad1a2b65c.jpg
Redactie REGIO8 |

"Grofweg honderd politiemensen zijn ingezet", aldus teamchef Viola Mistrate Haarhuis. "Ook mensen die te maken hebben met de organisatie en de eenheden zelf." Naast de ME waren er ook AE, supporterbegeleiders en hondengeleiders aanwezig bij de oefening. De oefening was dinsdag specifiek gericht op de Vijverberg en De Graafschap. "Op deze manier kunnen mensen plaatselijke bekendheid krijgen, ook in het stadion, en gewoon het gevoel krijgen wat er gebeurt als het uit de hand loopt. De eenheden die hier ingezet zijn, zijn eenheden uit heel Noord en Oost Gelderland, dus dan is het prettig dat je in je eigen stadion kan trainen."

Om goed te kunnen oefenen moest een reële dreiging worden nagebootst. Om tegenstand te krijgen waren tweehonderd leerlingen van verschillende ROC's uit de omgeving gevraagd te figureren. "We zijn dankbaar dat ze hier aan meewerken, want dat maakt het wel heel realistisch", aldus Mistrate Haarhuis. Toch kan de politie, logischerwijs, niet voluit gaan. "Als je echt voluit gaat zouden ze geen helmpje op hebben. Er wordt zo realistisch mogelijk en zo veilig mogelijk geoefend." De teamchef zag voldaan politiepersoneel na de oefening. "Het geeft inzicht, maar mensen vinden het ook leuk om dit soort oefeningen te doen. Het is alleen erg warm, dus ik heb respect voor de mensen die de hele dag in zo'n pak staan."

Foto: REGIO8

Lees ook

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.