gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grootschalige oefening politie in Vijverberg

Redactie REGIO8 |

"Grofweg honderd politiemensen zijn ingezet", aldus teamchef Viola Mistrate Haarhuis. "Ook mensen die te maken hebben met de organisatie en de eenheden zelf." Naast de ME waren er ook AE, supporterbegeleiders en hondengeleiders aanwezig bij de oefening. De oefening was dinsdag specifiek gericht op de Vijverberg en De Graafschap. "Op deze manier kunnen mensen plaatselijke bekendheid krijgen, ook in het stadion, en gewoon het gevoel krijgen wat er gebeurt als het uit de hand loopt. De eenheden die hier ingezet zijn, zijn eenheden uit heel Noord en Oost Gelderland, dus dan is het prettig dat je in je eigen stadion kan trainen."

Om goed te kunnen oefenen moest een reële dreiging worden nagebootst. Om tegenstand te krijgen waren tweehonderd leerlingen van verschillende ROC's uit de omgeving gevraagd te figureren. "We zijn dankbaar dat ze hier aan meewerken, want dat maakt het wel heel realistisch", aldus Mistrate Haarhuis. Toch kan de politie, logischerwijs, niet voluit gaan. "Als je echt voluit gaat zouden ze geen helmpje op hebben. Er wordt zo realistisch mogelijk en zo veilig mogelijk geoefend." De teamchef zag voldaan politiepersoneel na de oefening. "Het geeft inzicht, maar mensen vinden het ook leuk om dit soort oefeningen te doen. Het is alleen erg warm, dus ik heb respect voor de mensen die de hele dag in zo'n pak staan."

Foto: REGIO8

Lees ook

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.