gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Grootschalige oefening politie in Vijverberg

10f3503c75ea38a902a3438ad1a2b65c.jpg
Redactie REGIO8 |

"Grofweg honderd politiemensen zijn ingezet", aldus teamchef Viola Mistrate Haarhuis. "Ook mensen die te maken hebben met de organisatie en de eenheden zelf." Naast de ME waren er ook AE, supporterbegeleiders en hondengeleiders aanwezig bij de oefening. De oefening was dinsdag specifiek gericht op de Vijverberg en De Graafschap. "Op deze manier kunnen mensen plaatselijke bekendheid krijgen, ook in het stadion, en gewoon het gevoel krijgen wat er gebeurt als het uit de hand loopt. De eenheden die hier ingezet zijn, zijn eenheden uit heel Noord en Oost Gelderland, dus dan is het prettig dat je in je eigen stadion kan trainen."

Om goed te kunnen oefenen moest een reële dreiging worden nagebootst. Om tegenstand te krijgen waren tweehonderd leerlingen van verschillende ROC's uit de omgeving gevraagd te figureren. "We zijn dankbaar dat ze hier aan meewerken, want dat maakt het wel heel realistisch", aldus Mistrate Haarhuis. Toch kan de politie, logischerwijs, niet voluit gaan. "Als je echt voluit gaat zouden ze geen helmpje op hebben. Er wordt zo realistisch mogelijk en zo veilig mogelijk geoefend." De teamchef zag voldaan politiepersoneel na de oefening. "Het geeft inzicht, maar mensen vinden het ook leuk om dit soort oefeningen te doen. Het is alleen erg warm, dus ik heb respect voor de mensen die de hele dag in zo'n pak staan."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.