Ulft, Netherlands

Groot drugslab gevonden in loods Terborg

Regio8 | 11 april 2017 14:23 | Aangepast op 11 april 2017 14:23

Het synthetische drugslab dat is aangetroffen aan de IJsselweg in Terborg noemt de politie 'uitzonderlijk groot'. Er zijn diverse goederen in beslag genomen voor het onderzoek. Gezien de omvang van het drugslab gaat de ontmanteling nog enkele dagen duren. Het gaat om grote hoeveelheden materiaal en grondstoffen die worden veiliggesteld en worden vernietigd.

De Landelijke Faciliteit Ondersteuning Ontmantelen (LFO-team) is ter plaatse gekomen. Dit team wordt ingeschakeld als chemische stoffen een bedreiging voor de omgeving vormen, bijvoorbeeld bij het produceren van synthetische drugs zoals XTC of amfetamine. Welke drugs er in het pand aangetroffen zijn is niet duidelijk.

Vijf aanwezige personen zijn in het pand aangehouden door het arrestatieteam, omstreeks 9.00 uur. Zij werden in witte overalls en geblinddoekt afgevoerd. Later op de dag werden bij onder meer een bedrijfspand nog drie personen aangehouden. In deze woning werd ook een hennepkwekerij gevonden door de politie, die bestond uit ongeveer 400 planten.

In totaal zijn er zeven mannen en een vrouw aangehouden. Ze zijn de leeftijd van 28 tot 56 jaar en afkomstig uit onder meer Arnhem, Doetinchem en Gennep. De politie verwacht nog enige tijd nodig te hebben om onderzoek te doen in het bedrijfspand en wil verder geen informatie verstrekken.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....