Ulft, Netherlands

Groot drugslab gevonden in loods Terborg

Regio8 | 11 april 2017 14:23 | Aangepast op 11 april 2017 14:23

Het synthetische drugslab dat is aangetroffen aan de IJsselweg in Terborg noemt de politie 'uitzonderlijk groot'. Er zijn diverse goederen in beslag genomen voor het onderzoek. Gezien de omvang van het drugslab gaat de ontmanteling nog enkele dagen duren. Het gaat om grote hoeveelheden materiaal en grondstoffen die worden veiliggesteld en worden vernietigd.

De Landelijke Faciliteit Ondersteuning Ontmantelen (LFO-team) is ter plaatse gekomen. Dit team wordt ingeschakeld als chemische stoffen een bedreiging voor de omgeving vormen, bijvoorbeeld bij het produceren van synthetische drugs zoals XTC of amfetamine. Welke drugs er in het pand aangetroffen zijn is niet duidelijk.

Vijf aanwezige personen zijn in het pand aangehouden door het arrestatieteam, omstreeks 9.00 uur. Zij werden in witte overalls en geblinddoekt afgevoerd. Later op de dag werden bij onder meer een bedrijfspand nog drie personen aangehouden. In deze woning werd ook een hennepkwekerij gevonden door de politie, die bestond uit ongeveer 400 planten.

In totaal zijn er zeven mannen en een vrouw aangehouden. Ze zijn de leeftijd van 28 tot 56 jaar en afkomstig uit onder meer Arnhem, Doetinchem en Gennep. De politie verwacht nog enige tijd nodig te hebben om onderzoek te doen in het bedrijfspand en wil verder geen informatie verstrekken.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...

Geen witte, maar wel een koude kerst volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Doetinchemse Uitdaging verhuist met ontmoetingsplek en 'Sjop' naar nieuw onderkomen

De Doetinchemse Uitdaging is met twee initiatieven verhuisd naar horecagelegenheid Streeckgenoot. Na...

Christoffelbeeld teruggeplaatst in Gendringen: ‘Ik wist niet waar hij gebleven was’

Het beeld van Christoffel is weer terug in Gendringen. Jarenlang stond het beeld bij de Christoffels...

'Geitenhouderij' advies Gezondheidsraad kan realisatie van tientallen woningen in Bronckhorst blokkeren

De komst van 73 woningen in de gemeente Bronckhorst staat op de tocht. Door het nieuwe advies van de...