Ulft, Nederland
Terug

Groenlose tennissters willen top handhaven

34bd22ef46d30acd2005155e08df9fb7.jpg
Redactie REGIO8 |
“Hier in de regio zijn er bijna geen teams waar wij tegen spelen”, vertelt speelster Maike Klein Gunnewiek. “Dat komt omdat het niveau van het Achterhoekse damestennis niet zo hoog is.” De Groenlose dames reizen af naar Veenendaal, Arnhem en Utrecht om op hoog niveau actief te zijn. In de voorjaarscompetitie behaalde de tennisclub afgelopen seizoen de derde plaats in de eredivisie, waardoor zij mochten deelnemen aan het NK. Daar eindigden de dames als tweede van Nederland. “Dat is zeker voor hier in de regio waanzinnig uniek”, vertelt voorzitter Nicky Groot Kormelink. “Eredivisie op zaterdag is het hoogst haalbare wat er in Nederland is.” Dit najaar bekroonden de Groenlose tennisdames zich voor de derde keer op rij tot kampioen van de hoofdklasse, in het najaar de hoogste damescompetitie. 

De tennisdames hopen hun toppositie in Nederland te handhaven. “Om onze prestatie te evenaren wordt gewoon heel pittig”, weet speelster Janine Langela. “We gaan voor handhaving in de eredivisie.” Voorzitter Groot Kormelink weet ook dat er een enorme uitdaging te wachten staat. “Het is niet moeilijk om de top te halen, maar de top handhaven is lastig.” Om dat voor elkaar te krijgen wordt de jeugd er actief bij betrokken. De meisjes trainen samen met het eerste damesteam. “Zo hebben we ook continuïteit voor de toekomst’’, aldus Groot Kormelink.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.