Ulft, Netherlands

Groenlose slager gaat strijden in Frankfurt

Regio8 | 5 mei 2016 11:59 | Aangepast op 5 mei 2016 11:59

"Het is een vakwedstrijd voor de slagersjeugd", zo legt Gerwin Starink, de baas van Maarten in de Eibergse Keurslagerij Boenders, uit. Bij de Nederlandse vakwedstrijden in januari werd Maarten eerste. "Dat geeft je gelijk een ticket voor de internationale wedstrijd", aldus Starink. Vrijdag en zaterdag is het dan zover. Samen met elf andere deelnemers strijdt Maarten om de titel: "Voor mij is het al wekenlang een routine", zegt de ogenschijnlijk zenuwloze Maarten. "Ik weet precies wat ik ga doen."

De afgelopen weken stonden in het teken van de voorbereiding op de wedstrijd. "Mijn collega’s zijn misschien nog wel meer zenuwachtig dan ik", aldus de jonge slager. Collega’s van Maarten hebben zelf ook aan de wedstrijden meegedaan en hebben hem in de eigen slagerij klaargestoomd voor de wedstrijd in Frankfurt. "Het voel niet zozeer als alleen het succes van Maarten", vindt Starink. "Maar van de volledige slagerij."

Young Butchers’ Competition in Frankfurt
De wedstrijd in Frankfurt op 6 en 7 mei bestaat uit verschillende onderdelen. Zo zal Maarten daar onder meer een runderbil moeten uitbenen en een lamsbout omtoveren tot een mooie schotel. Maarten heeft er in ieder geval zin in: "Het gaat goedkomen", aldus de slager. Bij winst wacht er zondag een groot feest in slagerij Boenders in Eibergen.

Meest gelezen

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 18 nov 2025 21:19

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Leerlingbouwplaats is na vijftien jaar terug van weggeweest in de Achterhoek

Voor het eerst in vijftien jaar kunnen leerlingen van het Graafschap College weer meedraaien op een ...

Doetinchemmer Thom van Campen nieuwe voorzitter Tweede Kamer

De in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen (VVD) is dinsdagavond gekozen als nieuwe voorzitter van...

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Bij een flatgebouw aan de Mullerstraat in Doetinchem heeft dinsdagavond een explosie plaatsgevonden....

1700 kilo vuurwerk in beslag genomen bij grensovergang Beek

Bij de grensovergang nabij Babberich heeft de politie op 14 november drie mannen aangehouden die 170...

Rioolwaterzuivering Etten in de knel, waterschap waarschuwt

De rioolwaterzuivering in Etten staat op springen. Door de bouw van honderden nieuwe woningen én de ...

Nieuwe beurs in Wehl draait om toekomst van wonen in de Achterhoek

Zo’n 29 standhouders doen 21 en 22 november mee aan de Bouwen en Wonen beurs op het Bedrijvenpark A1...