gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groenlo gaat weekend lang terug naar 1627

4911c633c02d779cbc0cfbe331ffd7f4.jpg
Redactie REGIO8 |

“De Spanjaarden hebben Groenlo in genomen”, zegt organisator Marjolijn Gerritsen. “Frederik Hendrik wil Groenlo weer heroveren en dat spelen we hier na.” Op het slagveld hebben de acteurs, uit onder meer Engeland, Spanje en de Verenigde Staten, zich verzameld voor de belegering. Honderden toeschouwers kijken toe hoe er vanuit de loopgraven wordt aangevallen.

Daarnaast staat het centrum van Groenlo in het teken van de 17e eeuw. “Nog zo’n 600 mensen zijn er in de binnenstad, zodat je ook het leven van alledag ziet”, aldus Gerritsen. Vriendengroepen en buurtverenigingen hebben er voor gezorgd dat toeschouwers zich in 1627 wanen. “Je moet gewoon jezelf zijn en genieten van de hele entourage”, zegt inwoner Joël Papen. “Er iets moois van maken en genieten van de mensen die komen.” Voor buurtbewoners als Anne-Marie Elshof is het tweejaarlijkse evenement iets om naar uit te kijken. “Als de tijd weer daar is, is het weer super om er mee bezig te zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.