gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groenlo gaat weekend lang terug naar 1627

4911c633c02d779cbc0cfbe331ffd7f4.jpg
Redactie REGIO8 |

“De Spanjaarden hebben Groenlo in genomen”, zegt organisator Marjolijn Gerritsen. “Frederik Hendrik wil Groenlo weer heroveren en dat spelen we hier na.” Op het slagveld hebben de acteurs, uit onder meer Engeland, Spanje en de Verenigde Staten, zich verzameld voor de belegering. Honderden toeschouwers kijken toe hoe er vanuit de loopgraven wordt aangevallen.

Daarnaast staat het centrum van Groenlo in het teken van de 17e eeuw. “Nog zo’n 600 mensen zijn er in de binnenstad, zodat je ook het leven van alledag ziet”, aldus Gerritsen. Vriendengroepen en buurtverenigingen hebben er voor gezorgd dat toeschouwers zich in 1627 wanen. “Je moet gewoon jezelf zijn en genieten van de hele entourage”, zegt inwoner Joël Papen. “Er iets moois van maken en genieten van de mensen die komen.” Voor buurtbewoners als Anne-Marie Elshof is het tweejaarlijkse evenement iets om naar uit te kijken. “Als de tijd weer daar is, is het weer super om er mee bezig te zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.