gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeibriljant Önal lijkt De Graafschap te verlaten voor NEC

52da56aed9d68e93fd67bb3916c633a5.jpg

Vleugelaanvaller Basar Önal lijkt De Graafschap deze zomer te verlaten voor NEC. De Doetinchemse voetbalclub heeft volgens onbevestigde bronnen een akkoord bereikt over de overgang van de negentienjarige Doetinchemmer, die afgelopen seizoen clubtopscorer was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Graafschap ontvangt naar verluidt een bedrag van ongeveer een miljoen euro voor de vleugelaanvaller. Dit is exclusief bonussen en een doorverkooppercentage. Als hij de medische keuring doorstaat, wordt Önal bij NEC herenigd met plaatsgenoot Rogier Meijer, die eerder als trainer in de jeugdopleiding van de Achterhoekse voetbalclub actief was. Voor hoeveel jaar de geboren Doetinchemse aanvaller tekent in Nijmegen is niet bekend.

Met de transfer heeft Önal zijn gewenste stap te pakken. Het afgelopen seizoen liet hij als clubtopscorer zien toe te zijn aan een stap hogerop. In de winterse transferperiode hengelden Turkse topclubs, waaronder Besiktas, al naar zijn diensten. De vleugelaanvaller maakte in 2022 zijn debuut voor De Graafschap en is uitgegroeid tot sterkhouder. Hij had nog een contract voor één jaar in Doetinchem.

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.