Ulft, Netherlands

Grensambulance al ruim vijftig keer ingezet

Regio8 | 15 maart 2018 10:48 | Aangepast op 15 maart 2018 10:48
'’Natuurlijk zijn er verschillen in spraak en cultuur, maar het gaat hier om het redden van mensenlevens’', zegt Cees Schenkeveld van het Bureau Acute Zorg Euregio. ''Patiënten verwachten gewoon de beste zorg en of er nou een Duitser of een Nederlander komt helpen dat moet niet uitmaken. Het moet net zo gewoon worden als tanken in Duitsland. Of het kopen van koffie in Nederland'’

De ambulancebroeders zijn de afgelopen periode uitgerukt in onder andere Dinxperlo en Aalten, maar ook in 's-Heerenberg en Silvolde. De aanrijtijden in deze gebieden zijn voor de Nederlandse ambulances soms moeilijk te halen. Vooral in Dinxperlo waren de afgelopen jaren grote problemen. Dat lijkt door dit project grotendeels opgelost.

Aanrijtijden

Mensen in Nederland die hulp nodig hebben, bellen gewoon naar 112. De meldkamer helpt de mensen en kijkt welke ambulance het snelst ter plaatse kan zijn. De aanrijtijd vanuit Isselburg is ongeveer 6 à 7 minuten. In Nederland staat de ambulance in Varsseveld en de aanrijtijd is dan vaak 13 à 14 minuten.

Verbeteringen

Er zijn nog wel verbeteringen. Op het vlak van communicatie met portofoons en telefoons kan het beter. Dat is nog niet optimaal. En bijscholing blijft belangrijk. Zo is er recent een grootschalige oefening gehouden.
Foto: REGIO8

Lees ook

Plavei investeert vijftig miljoen in Drieheuvelenpark ‘s-Heerenberg: ‘Ons grootste project ooit’

Nog nooit pakte woningcorporatie Plavei zo’n groot project aan. Samen met de gemeente Montferland wo...

Gelderland zoekt locatie voor nieuw hoogspanningsstation in de Achterhoek

In navolging van landelijk netbeheerder TenneT, heeft Provincie Gelderland ook plannen gepresenteerd...

Blauwtong nadert Nederland, NVWA is waakzaam

Bij een kalverhandel met 160 dieren in het Duitse Herzogenrath, vlak bij de grens bij Kerkrade, is b...

Nieuwe opvanglocatie Doetinchem lijkt broodnodig: ‘Anders een acuut probleem’

Gemeente Doetinchem lijkt een permanente opvanglocatie te hebben gevonden voor dak- en thuislozen. H...

Vrachtwagen belandt in sloot in buitengebied Groenlo

Een chauffeur is woensdagochtend met zijn vrachtwagen in een sloot terechtgekomen in het buitengebie...

Dilemma wethouder, of raad Berkelland plekken voor verlichte fietsroutes wil aanwijzen

Wethouder Ria Leliveld van Berkelland erkent ruiterlijk voor een dilemma te staan: ze wil de veiligh...