Ulft, Netherlands

Glasvezel op weg naar westelijke Achterhoek

Regio8 | 13 januari 2018 16:00 | Aangepast op 13 januari 2018 16:00
"We leven in een digitale woestijn in de Achterhoek", vindt wethouder Henk Hengeveld van Oude IJsselstreek. "Laten we daar nou eens een hele mooie oase van maken." De vraagbundeling loopt op dit moment tegelijk in de gemeenten Oude IJsselstreek, Doetinchem, Montferland, Zevenaar en Doesburg. Geoff Coupe is als ambassadeur betrokken bij de Glasvezel Buitenaf-campagne en ondervindt dagelijks de noodzaak van de aanleg van glasvezel. "Onze internetsnelheid is drie megabit per seconde", vertelt de bewoner van het buitengebied van Heelweg. "Dat is gewoon niet snel genoeg voor deze tijd."

Aan interesse lijkt, gezien de uitpuilende informatieavonden, geen gebrek te zijn. Toch hebben zich pas een kleine vijfhonderd huishoudens ingeschreven. Dat is negen van de benodigde vijftig procent van het aantal huishoudens in het buitengebied. "Dat klinkt laag, maar Glasvezel Buitenaf vindt het niet slecht", aldus Coupe. "Ik heb er vertrouwen in dat het heel snel hoger zal zijn." De ambassadeur heeft dan ook een boodschap voor inwoners van het buitengebied. "Inschrijven, alsjeblieft, heel snel", vertelt Coupe. "Dan hebben wij de vijftig procent bereikt op 19 februari."

Om bewoners van het buitengebied te informeren over de aanleg van glasvezel worden een aantal momenten georganiseerd. Dinsdagavond staat er in het Buurtschapshuis in Sinderen een informatieavond gepland.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Explosieven aangetroffen in Lichtenvoorde, vijftig woningen ontruimd

Midden in een woonwijk in Lichtenvoorde zijn vrijdag aan het eind van de middag explosieven gevonden...

Keupers Kerst | Kijk hier de compilatie

Hans Keuper is in de aanloop naar Kerstmis door de Achterhoek getrokken om bij verschillende generat...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht koude dagen voor oud en nieuw

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Eerste marathon op natuurijs tweede kerstdag in Winterswijk

De eerste marathon op natuurijs van dit seizoen is deze vrijdag op de baan van de Winterswijkse IJsv...

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...