Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel Aalten en Oost Gelre heel dichtbij

2e44f0dc7bc753e4d8c2b93bc72a9efd.jpg
Redactie REGIO8 |

“De ADSL-aansluiting voldoet niet meer aan de wensen van de mensen’’, legt projectleider Daisy Meekes uit. "Er is op dit moment in de meeste gevallen alleen een koperen aansluiting." De aansluiting van glasvezel in het buitengebied is volgens wethouder Marieke Frank dan ook erg welkom. “We willen het buitengebied leefbaar houden”, vertelt de wethouder van Oost Gelre. “Deze voorziening is nodig om goed te kunnen werken en wonen in dit gebied.”

De snellere verbinding wordt alleen aangelegd wanneer de helft van de inwoners voorstander is van glasvezel. “Maandag moet vijftig procent zich hebben aangemeld’”, aldus Meekes. Op dit moment hebben 1694 inwoners aangegeven glasvezel te willen, wat neerkomt op 49 procent. Meekes benadrukt dat later aanmelden mogelijk is, maar het prijskaartje dan hoger zal uitvallen. “Dat kost dan minimaal 995 euro extra”, aldus de projectleider. Naar verwachting wordt er in het eerste kwartaal van 2018 gestart met de aanleg van glasvezel in het buitengebied.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.