gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel Aalten en Oost Gelre heel dichtbij

2e44f0dc7bc753e4d8c2b93bc72a9efd.jpg
Redactie REGIO8 |

“De ADSL-aansluiting voldoet niet meer aan de wensen van de mensen’’, legt projectleider Daisy Meekes uit. "Er is op dit moment in de meeste gevallen alleen een koperen aansluiting." De aansluiting van glasvezel in het buitengebied is volgens wethouder Marieke Frank dan ook erg welkom. “We willen het buitengebied leefbaar houden”, vertelt de wethouder van Oost Gelre. “Deze voorziening is nodig om goed te kunnen werken en wonen in dit gebied.”

De snellere verbinding wordt alleen aangelegd wanneer de helft van de inwoners voorstander is van glasvezel. “Maandag moet vijftig procent zich hebben aangemeld’”, aldus Meekes. Op dit moment hebben 1694 inwoners aangegeven glasvezel te willen, wat neerkomt op 49 procent. Meekes benadrukt dat later aanmelden mogelijk is, maar het prijskaartje dan hoger zal uitvallen. “Dat kost dan minimaal 995 euro extra”, aldus de projectleider. Naar verwachting wordt er in het eerste kwartaal van 2018 gestart met de aanleg van glasvezel in het buitengebied.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.