Ulft, Netherlands

Gezamenlijk introfeest aftrap Doetinchem als studentenstad: ‘Een campus lonkt’

De aftrap van het jaarlijkse stadsfeest is donderdagavond gegeven op De Bleek waar enkele honderden eerstejaarsstudenten van het Graafschap College, Iselinge hogeschool en Zone college te gast waren op de eerste editie van het Doetinchemse Introfeest. Het was niet alleen het begin van het stadsfeest maar ook van een nieuwe weg die de gemeente in wil slaan. Met een paar honderd studenten was het nog niet erg druk, toch ziet de gemeente wel potentie.
Bart Sollman | 1 september 2023 13:19 | Aangepast op 1 september 2023 13:19
“We zien dat de onderwijsinstellingen steeds meer samenwerken, dat biedt zeker perspectief voor de toekomst. Het campus idee lonkt echt, maar daar komen we later nog op terug”, zegt wethouder Jorik Huizinga kort nadat hij het feest heeft geopend. Michiel Gerlagh van het Graafschap college is enthousiast over de samenwerking met de andere scholen: “We maken bijvoorbeeld gebruik van elkaars faciliteiten, ook is dit een uitkomst voor ons personeelsbestand.”

Het samen denken is dan ook een logische volgens Gerlagh. “We hebben ook heel veel doorstroming. Denk bijvoorbeeld aan studenten die na een studie onderwijsassistent bij ons doorstromen naar Iselinge.” Of Doetinchem hiermee de concurrentie aan kan gaan met andere studentensteden kan Huizinga niet zeggen. “We hebben een mbo-instelling en een kleine hogeschool, geen universiteit. We doen het op ons eigen Doetinchemse manier.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Redactie REGIO8 | 24 apr 2025 16:51

Lees ook

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...