gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geschiedenis in bordvorm terug in Terborg

78aadb0346cb5086d3734adf7a3149a6.jpg
Redactie REGIO8 |

“Mensen die voor Terborg bekend zijn geweest door het werk dat ze hebben gedaan”, zo schetst Els Bakker van Terborgs Belang de groep mensen die een bord krijgt in het stadje. Ook immaterieel erfgoed als het vogelschieten en panden als de voormalige trommelslager Miggelbrink zijn inmiddels vereeuwigd. Tientallen belangstellenden waren zaterdag getuige van de onthulling van het bord met het gedicht van Jan Steen. “Ik vond het prachtig, ik heb hier zo lang naar verlangd”, vertelt initiatiefnemer Gerrie te Pas-Stoltenborgh, zij drong bij het Terborgs Belang aan op plaatsing van het bord. “Dat ik het samen met Terborgs Belang heb gerealiseerd vind ik prachtig. Ik en Jan (Steen red.) waren allebei Achterhoek-fan en we hebben jaren samen gezongen. Dat was altijd heerlijk.”

Onder het publiek waren ook familieleden van de inmiddels overleden Jan Steen. “Als kinderen hebben we mijn vader meegemaakt en gezien wat hij gedaan heeft”, vertelt zoon Ruud Steen over de werkzaamheden van zijn vader als dichter. “Dat heeft voor mensen heel veel betekenis gehad, maar dat besef je niet zo erg als kind. Tot dit moment, dat je ineens merkt dat het nog steeds leeft en zo nadrukkelijk dat er behoefte is om dat te vereeuwigen. Dat vind ik echt heel bijzonder.”

Foto: REGIO8

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.