gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemengde reacties op fietsproef Doetinchem

bd20923a54ac36bcb1f6a57a97eefe55.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het grootste gedeelte is positief erover", merkt Siënna Veelders van onderzoeksbureau STIPO. De pilotfase is inmiddels halverwege en de reacties worden gepeild. "Veel mensen zeggen dat het eigenlijk wel prima is, zolang je maar niet over de voeten wordt gefietst." Voorafgaand aan de fietsproef werd gesproken over een 50/50-verhouding tussen voor- en tegenstanders. "Daar heb ik zo mijn vraagtekens bij", vertelt Karel Berkhuysen van de Fietsersbond. "Ik kom veel mensen tegen die er niet zo enthousiast over zijn. Dat zijn vooral mensen met kinderen die constant achterom kijken of ondersteboven worden gefietst."

Bij de proef mogen fietsers tot 12 uur ’s middags door de binnenstad fietsen. Die tijdspanne is gekozen omdat het dan ook is toegestaan om met een invalidenparkeerkaart in de stad te rijden en winkels te bevoorraadden. De binnenstad blijft overigens wel een voetgangersgebied, wat betekent dat fietsers te gast zijn. De fietsproef loopt nog tot september, maar of het ook een vervolg krijgt? "Dat vind ik moeilijk", aldus onderzoekster Veelders. "De meeste mensen zeggen dat ze het nog even aan moeten kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.