gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemengde reacties op fietsproef Doetinchem

bd20923a54ac36bcb1f6a57a97eefe55.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het grootste gedeelte is positief erover", merkt Siënna Veelders van onderzoeksbureau STIPO. De pilotfase is inmiddels halverwege en de reacties worden gepeild. "Veel mensen zeggen dat het eigenlijk wel prima is, zolang je maar niet over de voeten wordt gefietst." Voorafgaand aan de fietsproef werd gesproken over een 50/50-verhouding tussen voor- en tegenstanders. "Daar heb ik zo mijn vraagtekens bij", vertelt Karel Berkhuysen van de Fietsersbond. "Ik kom veel mensen tegen die er niet zo enthousiast over zijn. Dat zijn vooral mensen met kinderen die constant achterom kijken of ondersteboven worden gefietst."

Bij de proef mogen fietsers tot 12 uur ’s middags door de binnenstad fietsen. Die tijdspanne is gekozen omdat het dan ook is toegestaan om met een invalidenparkeerkaart in de stad te rijden en winkels te bevoorraadden. De binnenstad blijft overigens wel een voetgangersgebied, wat betekent dat fietsers te gast zijn. De fietsproef loopt nog tot september, maar of het ook een vervolg krijgt? "Dat vind ik moeilijk", aldus onderzoekster Veelders. "De meeste mensen zeggen dat ze het nog even aan moeten kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.