gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemengde reacties op fietsproef Doetinchem

bd20923a54ac36bcb1f6a57a97eefe55.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het grootste gedeelte is positief erover", merkt Siënna Veelders van onderzoeksbureau STIPO. De pilotfase is inmiddels halverwege en de reacties worden gepeild. "Veel mensen zeggen dat het eigenlijk wel prima is, zolang je maar niet over de voeten wordt gefietst." Voorafgaand aan de fietsproef werd gesproken over een 50/50-verhouding tussen voor- en tegenstanders. "Daar heb ik zo mijn vraagtekens bij", vertelt Karel Berkhuysen van de Fietsersbond. "Ik kom veel mensen tegen die er niet zo enthousiast over zijn. Dat zijn vooral mensen met kinderen die constant achterom kijken of ondersteboven worden gefietst."

Bij de proef mogen fietsers tot 12 uur ’s middags door de binnenstad fietsen. Die tijdspanne is gekozen omdat het dan ook is toegestaan om met een invalidenparkeerkaart in de stad te rijden en winkels te bevoorraadden. De binnenstad blijft overigens wel een voetgangersgebied, wat betekent dat fietsers te gast zijn. De fietsproef loopt nog tot september, maar of het ook een vervolg krijgt? "Dat vind ik moeilijk", aldus onderzoekster Veelders. "De meeste mensen zeggen dat ze het nog even aan moeten kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.