gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemengde reacties op fietsproef Doetinchem

bd20923a54ac36bcb1f6a57a97eefe55.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het grootste gedeelte is positief erover", merkt Siënna Veelders van onderzoeksbureau STIPO. De pilotfase is inmiddels halverwege en de reacties worden gepeild. "Veel mensen zeggen dat het eigenlijk wel prima is, zolang je maar niet over de voeten wordt gefietst." Voorafgaand aan de fietsproef werd gesproken over een 50/50-verhouding tussen voor- en tegenstanders. "Daar heb ik zo mijn vraagtekens bij", vertelt Karel Berkhuysen van de Fietsersbond. "Ik kom veel mensen tegen die er niet zo enthousiast over zijn. Dat zijn vooral mensen met kinderen die constant achterom kijken of ondersteboven worden gefietst."

Bij de proef mogen fietsers tot 12 uur ’s middags door de binnenstad fietsen. Die tijdspanne is gekozen omdat het dan ook is toegestaan om met een invalidenparkeerkaart in de stad te rijden en winkels te bevoorraadden. De binnenstad blijft overigens wel een voetgangersgebied, wat betekent dat fietsers te gast zijn. De fietsproef loopt nog tot september, maar of het ook een vervolg krijgt? "Dat vind ik moeilijk", aldus onderzoekster Veelders. "De meeste mensen zeggen dat ze het nog even aan moeten kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.