gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeenteraad wil dat college landbouwsluis Beek heroverweegt

4887d68ea24fcf41ba28950816e289ee

Als het aan de gemeenteraad van Montferland ligt kijkt het college nog eens kritisch naar het plaatsen van een landbouwsluis op de grens in Beek. De gevolgen van het plaatsen van een landbouwsluis op de grens zijn volgens een meerderheid van de raad te ontwrichtend. De sluis is bedoeld om sluipverkeer in verband met de Duitse grenscontrole tegen te gaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“We vinden de weg afsluiten te rigoureus. Dat heeft een te grote impact. We willen het college dan ook vragen dit besluit te heroverwegen”, zegt Karin Straatsma van Samen*, indiener van de motie. “Het besluit om een landbouwsluis te plaatsen is genomen op basis van verkeersmetingen in de vakantietijd. We willen graag nieuwe metingen en daarop volgend maatregelen op basis van actuele cijfers.”

Andere partijen dienden de motie mede in. “Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald”, aldus Freddy van Dijken van D66. “Vrijheid van verkeer is ons veel waard. Stop met incidentenpolitiek en neem de tijd om naar iedereen te luisteren.” VVD’er Martin Som sprak van “een oplossing die erger is dan de kwaal” en wees op de barrière tussen Beek en het Duitse Elten die zo zou ontstaan. Volgens Jenneke Laurense van Lijst Groot Montferland is de maatregel “te definitief” gezien de beperkte hoeveelheid Duitse feestdagen de komende periode.

Het college hield echter vast aan het besluit. Wethouder Jeanette Derksen ontraadde de motie: “We hebben alle opties al overwogen. Er is geen oplossing waarmee iedereen tevreden is. We zien door de grenscontroles zo’n toename van verkeer op wegen die dat niet aankunnen. Daarom moet er iets gebeuren. De landbouwsluis is een tijdelijke maatregel, waarbij de verkeersveiligheid voor fietsers en wandelaars toeneemt.”

Uiteindelijk stemde alleen Lokaal Belang en EénMontferland tegen de motie, waardoor een raadsmeerderheid het college oproept de komst van de landbouwsluis te heroverwegen. Het is nu de vraag of het college dit gaat doen. Wanneer de landbouwsluis er eventueel komt is nog niet bekend. ‘We hebben nog geen exacte plaatsingsdatum. We wachten de bezwarenprocedure af. Zo zorgen we ervoor dat we bezwaren van mensen nog kunnen meenemen bij de overwegingen en waar mogelijk verbeteringen kunnen aanbrengen voor belanghebbenden’, laat een woordvoerder weten.

*Tijdens de raadsvergadering donderdagavond sprak Straatsma namens Samen. Vrijdag werd bekend dat ze per direct overstapt naar het CDA.

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.