gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente financiert onderzoek BMV in Etten

ab65653ae85eb626143282d96b0e55e0.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dit is jarenlang hard werken voor een hele club mensen”, zegt Niels Berendsen van Etten 2025. “Dat de gemeente nu besloten heeft om dit geld uit te geven aan Etten is denk ik een groot succes voor ons allemaal.” De gemeente trekt 20.000 euro uit voor een onderzoek dat wordt uitgevoerd door een onafhankelijk bureau. Meerdere scenario’s voor de Brede Maatschappelijke Voorziening worden onderzocht. “Op sportpark De Treffer zouden we heel graag de sport behouden”, aldus Berendsen. “Maar dan aangevuld met basisonderwijs, de sportzaal en dat willen we graag aanvullen met maatschappelijke zaken als zorg.” Op dit moment maken VV Etten en schietvereniging Diana gebruik van het complex.

Volgens de werkgroep komt de leefbaarheid van de kern in Oude IJsselstreek in gevaar, wanneer er geen maatregelen getroffen worden. “We zijn bang dat wanneer basisonderwijs verdwijnt uit ons dorp, kinderen elders naar school gaan en daar naar verenigingen gaan”, zegt Berendsen. “Dat je de ziel uit een dorp trekt, dat mag ons niet gebeuren.” Het pand van basisschool De Klimpaal is inmiddels aan vervanging toe, maar de werkgroep hoopt op een plek in de BMV. Gebiedsmakelaar Jan Maalderink van de gemeente vindt ook dat de leefbaarheid erg belangrijk is. “Als je naar de toekomst kijkt dan is het in dit gebied vooral belangrijk dat je vanuit mensen en leefbaarheid kijkt, om voor de toekomst het beeld goed te houden.”

Kloppend hart Köster
Het doel van Etten2025 is om het ‘kloppende hart’ zaal Köster te behouden. Op dit moment maken tientallen verenigingen gebruik van de zaal, maar de huidige eigenaren hebben geen opvolger. Om te voorkomen dat Köster haar deuren zal moeten sluiten, wil de werkgroep ook de zaal opnemen in het plan voor de toekomst.

Foto: REGIO8

Lees ook

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

Het is de vraag of CDA in Berkelland overwinning kan belonen met coalitie

Het is de vraag of het CDA in Berkelland de klinkende verkiezingsoverwinning kan belonen met een robuuste coalitie, die de komende vier jaren de lijnen kan uitzetten. Tijdens de politieke avond van dinsdagavond was er alleen steun van PRO voor het CDA, waardoor Samen voor Berkelland (SvB), Samen D’ran, VVD en BBB aan het langste eind trokken.