gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente financiert onderzoek BMV in Etten

ab65653ae85eb626143282d96b0e55e0.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dit is jarenlang hard werken voor een hele club mensen”, zegt Niels Berendsen van Etten 2025. “Dat de gemeente nu besloten heeft om dit geld uit te geven aan Etten is denk ik een groot succes voor ons allemaal.” De gemeente trekt 20.000 euro uit voor een onderzoek dat wordt uitgevoerd door een onafhankelijk bureau. Meerdere scenario’s voor de Brede Maatschappelijke Voorziening worden onderzocht. “Op sportpark De Treffer zouden we heel graag de sport behouden”, aldus Berendsen. “Maar dan aangevuld met basisonderwijs, de sportzaal en dat willen we graag aanvullen met maatschappelijke zaken als zorg.” Op dit moment maken VV Etten en schietvereniging Diana gebruik van het complex.

Volgens de werkgroep komt de leefbaarheid van de kern in Oude IJsselstreek in gevaar, wanneer er geen maatregelen getroffen worden. “We zijn bang dat wanneer basisonderwijs verdwijnt uit ons dorp, kinderen elders naar school gaan en daar naar verenigingen gaan”, zegt Berendsen. “Dat je de ziel uit een dorp trekt, dat mag ons niet gebeuren.” Het pand van basisschool De Klimpaal is inmiddels aan vervanging toe, maar de werkgroep hoopt op een plek in de BMV. Gebiedsmakelaar Jan Maalderink van de gemeente vindt ook dat de leefbaarheid erg belangrijk is. “Als je naar de toekomst kijkt dan is het in dit gebied vooral belangrijk dat je vanuit mensen en leefbaarheid kijkt, om voor de toekomst het beeld goed te houden.”

Kloppend hart Köster
Het doel van Etten2025 is om het ‘kloppende hart’ zaal Köster te behouden. Op dit moment maken tientallen verenigingen gebruik van de zaal, maar de huidige eigenaren hebben geen opvolger. Om te voorkomen dat Köster haar deuren zal moeten sluiten, wil de werkgroep ook de zaal opnemen in het plan voor de toekomst.

Foto: REGIO8

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.