Ulft, Nederland
Terug

Gemeente Aalten wil in zee gaan met Laborijn

ea26d5d54bc6265873a89ccebf72aa1e.jpg
Redactie REGIO8 |
"Laborijn kan met betrekking tot de uitvoering van de Participatiewet en de WSW de door ons gewenste dienstverlening bieden", aldus de Aaltense wethouder Henk Wiltink. "Laborijn heeft veel ervaring met de uitvoering van de WSW en ze is bewezen succesvol in de begeleiding van medewerkers van sociale werkplaatsen en het zorgen voor een geschikte werkplek. Het is bovendien goed voor onze inwoners dat ze, als het over ondersteuning bij werken gaat, op één plek terecht kunnen."

"Belangrijk is dat we bij Laborijn precies weten waar we aan toe zijn", vervolgt wethouder Wiltink. "We hebben alles rond ‘werk’ in een keer geregeld en weten exact wat ons dat gaat kosten: 1,4 miljoen Euro voor de uitvoering van de Participatiewet en de WSW." De schuldhulpverlening en het armoedebeleid blijven volgens Aalten wel ‘binnenshuis’. Deze taken worden ook in de nieuwe situatie door medewerkers van het zorgloket van Aalten uitgevoerd. De gemeenteraad besluit op 14 juni 2016 over voorgenomen overdracht van taken aan Laborijn.

Lees ook

Elten0.png

Ondernemers in Elten voelen gevolgen van grensmaatregelen, politiek kijkt naar Berlijn

Ondernemers in Elten merken dat hun omzet terugloopt door de verkeersmaatregelen bij de grens met Nederland waar eenrichtingsverkeer is ingesteld richting de grens.Tegelijkertijd richt de Duitse lokale politiek zich vooral op Berlijn, waardoor er weinig druk op de gemeente Montferland wordt uitgeoefend.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap op bezoek in Maastricht: kleine kans op periodewinst

De Graafschap reist vrijdag af naar het diepe zuiden. In Maastricht wacht een ontmoeting met MVV Maastricht. Bij winst op de huidige nummer zeventien van de Eerste Divisie maken de Doetinchemmers zelfs nog kans op de derdeperiodetitel, al lijkt de focus daar niet op te liggen.

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.