Ulft, Netherlands

GelreFM, LeukFM en REGIO8 gaan samenwerken

Regio8 | 11 januari 2017 10:00 | Aangepast op 11 januari 2017 10:00
‘’Beide organisaties werken met zowel betaalde krachten als vrijwilligers. Deze combinatie zorgt ervoor dat de omroep met haar vrijwilligers in de haarvaten van de samenleving zit, aangevuld met professionals die zorgdragen voor continuïteit en kennisoverdracht’’, verklaart voorzitter Hylke ter Beest van Regionaal Mediacentrum Oost Nederland. De samenwerking past binnen de wens van de vereniging voor lokale omroepen. De OLON streeft namelijk naar één streekomroep in de Achterhoek, inclusief de gemeente Lochem.

De besturen van het Regionaal Mediacentrum Oost Nederland (Gelre FM en Leuk.FM) en het Regionaal Mediacentrum REGIO8 (REGIO8 en Optimaal FM) zien de samenwerking als een belangrijke stap voor de toekomst van lokale en regionale media in de Achterhoek. De omroepen, die beide al intensief samenwerken met Omroep Gelderland, zetten de deur nadrukkelijk open voor andere mediaorganisaties om zich aan te sluiten.

De omroepen treden op korte termijn met elkaar en de betreffende gemeenten in overleg om te komen tot een redactie voor de Oost en West Achterhoek. De samenwerking richt zich dan ook voornamelijk op nieuwsgaring, zowel online als op televisie. De radiozenders blijven ieder hun eigen identiteit behouden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Terugblik | Dit was het jubileumjaar van Normaal

Voor liefhebbers van Achterhoekse dialectmuziek was 2025 een bijzonder jaar. De dialectrockband Norm...

Burgemeester Van Domburg: 'Raadsleden durfden en konden hun werk niet meer doen'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor Patrick van Domburg was d...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een winters begin van 2026

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...