gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

GelreFM, LeukFM en REGIO8 gaan samenwerken

893ecba4a7e70f3dd87130479b2ee0eb.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Beide organisaties werken met zowel betaalde krachten als vrijwilligers. Deze combinatie zorgt ervoor dat de omroep met haar vrijwilligers in de haarvaten van de samenleving zit, aangevuld met professionals die zorgdragen voor continuïteit en kennisoverdracht’’, verklaart voorzitter Hylke ter Beest van Regionaal Mediacentrum Oost Nederland. De samenwerking past binnen de wens van de vereniging voor lokale omroepen. De OLON streeft namelijk naar één streekomroep in de Achterhoek, inclusief de gemeente Lochem.

De besturen van het Regionaal Mediacentrum Oost Nederland (Gelre FM en Leuk.FM) en het Regionaal Mediacentrum REGIO8 (REGIO8 en Optimaal FM) zien de samenwerking als een belangrijke stap voor de toekomst van lokale en regionale media in de Achterhoek. De omroepen, die beide al intensief samenwerken met Omroep Gelderland, zetten de deur nadrukkelijk open voor andere mediaorganisaties om zich aan te sluiten.

De omroepen treden op korte termijn met elkaar en de betreffende gemeenten in overleg om te komen tot een redactie voor de Oost en West Achterhoek. De samenwerking richt zich dan ook voornamelijk op nieuwsgaring, zowel online als op televisie. De radiozenders blijven ieder hun eigen identiteit behouden.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.