Ulft, Netherlands

GelreFM, LeukFM en REGIO8 gaan samenwerken

Regio8 | 11 januari 2017 10:00 | Aangepast op 11 januari 2017 10:00
‘’Beide organisaties werken met zowel betaalde krachten als vrijwilligers. Deze combinatie zorgt ervoor dat de omroep met haar vrijwilligers in de haarvaten van de samenleving zit, aangevuld met professionals die zorgdragen voor continuïteit en kennisoverdracht’’, verklaart voorzitter Hylke ter Beest van Regionaal Mediacentrum Oost Nederland. De samenwerking past binnen de wens van de vereniging voor lokale omroepen. De OLON streeft namelijk naar één streekomroep in de Achterhoek, inclusief de gemeente Lochem.

De besturen van het Regionaal Mediacentrum Oost Nederland (Gelre FM en Leuk.FM) en het Regionaal Mediacentrum REGIO8 (REGIO8 en Optimaal FM) zien de samenwerking als een belangrijke stap voor de toekomst van lokale en regionale media in de Achterhoek. De omroepen, die beide al intensief samenwerken met Omroep Gelderland, zetten de deur nadrukkelijk open voor andere mediaorganisaties om zich aan te sluiten.

De omroepen treden op korte termijn met elkaar en de betreffende gemeenten in overleg om te komen tot een redactie voor de Oost en West Achterhoek. De samenwerking richt zich dan ook voornamelijk op nieuwsgaring, zowel online als op televisie. De radiozenders blijven ieder hun eigen identiteit behouden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Ieder land heeft zijn eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben ze...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Brand in schuur bij woning Beltrum zorgt voor veel rookontwikkeling

De brandweer is vrijdagochtend vroeg uitgerukt voor een brand in een schuur bij een woning aan de He...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...