Ulft, Netherlands

GelreFM, LeukFM en REGIO8 gaan samenwerken

Regio8 | 11 januari 2017 10:00 | Aangepast op 11 januari 2017 10:00
‘’Beide organisaties werken met zowel betaalde krachten als vrijwilligers. Deze combinatie zorgt ervoor dat de omroep met haar vrijwilligers in de haarvaten van de samenleving zit, aangevuld met professionals die zorgdragen voor continuïteit en kennisoverdracht’’, verklaart voorzitter Hylke ter Beest van Regionaal Mediacentrum Oost Nederland. De samenwerking past binnen de wens van de vereniging voor lokale omroepen. De OLON streeft namelijk naar één streekomroep in de Achterhoek, inclusief de gemeente Lochem.

De besturen van het Regionaal Mediacentrum Oost Nederland (Gelre FM en Leuk.FM) en het Regionaal Mediacentrum REGIO8 (REGIO8 en Optimaal FM) zien de samenwerking als een belangrijke stap voor de toekomst van lokale en regionale media in de Achterhoek. De omroepen, die beide al intensief samenwerken met Omroep Gelderland, zetten de deur nadrukkelijk open voor andere mediaorganisaties om zich aan te sluiten.

De omroepen treden op korte termijn met elkaar en de betreffende gemeenten in overleg om te komen tot een redactie voor de Oost en West Achterhoek. De samenwerking richt zich dan ook voornamelijk op nieuwsgaring, zowel online als op televisie. De radiozenders blijven ieder hun eigen identiteit behouden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Aanrijding tussen scooterrijdster en fietsster nabij Velswijk, politie zoekt getuigen

Een fietsster is dinsdagmiddag aangereden door een scooterrijdster nabij Velswijk. De politie is op ...

Brand in appartementencomplex met ouderen in Winterswijk

In een appartementencomplex met ouderen in Winterswijk is dinsdagochtend brand uitgebroken. De brand...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Verbod op telen van bol- en knolgewassen en snijbloemen in Lochem

Er komt in Lochem een verbod op het telen van niet-biologische sierteelt, om precies te zijn bol- en...

Veertig asielzoekers naar Lochem? ‘Februari is te kort.’

Wethouder Michiel Rijsberman van Lochem is overvallen door een brief van het COA, met daarin de aank...