Ulft, Nederland
Terug

Geen winnaar bij slordige degradatiekraker

5bc3e3f011fa0644a5e5bb06934a2410.jpg
Redactie REGIO8 |
Na een sfeeractie en vuurwerk was de eerste mogelijkheid in de wedstrijd voor De Graafschap. Aanvaller Vincent Vermeij schoot vanaf de rand van de zestien op doel, maar doelman Harm Zeinstra stond voor Cambuur in de weg. De eerste echte kans van De Graafschap was wel raak. Vermeij kopte een vrije trap van Andrew Driver binnen: 1-0. Iets meer dan vijf minuten later was het al 1-1. Calvin Mac-Intosch kopte een voorzet achter doelman Hidde Jurjus.

In de tweede helft was Cambuur de ploeg met de grip en maakte het De Graafschap lastig, zonder echt grote kansen te creëren. Invaller Kevin van Veen zette de bezoekers uit Leeuwarden op 1-2, de aanvaller schoot een vrije trap op de rand van het strafschopgebied raak. Een kwartier voor tijd bracht Ted van de Pavert De Graafschap uit de kluts terug in de wedstrijd: 2-2. In de slotfase ging De Graafschap nog op zoek naar drie punten, maar tot een doelpunt kwamen de Superboeren niet meer.

Door dit gelijkspel blijft De Graafschap zeventiende in de Eredivisie, met één punt voor hekkensluiter Cambuur. Er zijn nog vijf speelrondes in de Eredivisie.

Lees ook

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.