gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen schaatspret in Varsseveld vanwege droogte

0757aca1585a8206a87263ab5bf4349e.jpg

De Achterhoek maakt zich op voor dagen vol schaatsplezier, maar voor de IJsclub Varsseveld is de losgeslagen winterpret meer een lijdensweg geworden. Nu het eindelijk vriest, hebben ze geen water vanwege de droge zomer.

Redactie REGIO8 |
"Dit is echt enorm balen!", zegt ijsmeester Dick van Herwaarde in gesprek met Omroep Gelderland. IJsclub Varsseveld heeft 1600 leden en een ijsbaan van bijna 2,5 hectare groot. Het water voor de baan komt normaal gesproken uit de Slinge die langs de ijsbaan loopt. Maar die beek is gortdroog en het Waterschap Rijn en IJssel kan de ijsclub ook niet helpen: "Het is gewoon te droog in de Achterhoek", zegt een teleurgestelde ijsmeester.

Verschillende andere schaatsbanen in de Achterhoek hopen donderdag te openen, terwijl er in Winterswijk al sinds dinsdag geschaatst kan worden. Van Herwaarde: "We hadden er ons zo op verheugd dat we eindelijk weer open konden na die coronajaren. Het is vier jaar geleden dat we hier de ijsbaan open hadden, maar dat wordt deze winter geen schaatsen!"

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.