gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen chocoladedroom, maar woningen in stationsgebouw Vorden

aebdb5d0b38e74a0b8dbc00cd6932a6e.jpg

Het voormalige stationsgebouw in Vorden is door de gemeente voor ongeveer 150.000 euro verkocht en wordt omgebouwd tot een drietal studiowoningen. De nieuwe eigenaar is Arjan Demers van Dekershuus BV uit Udenhout, die volgens de gemeente roots heeft in het Bronckhorster dorp.

Jasper Hazelaar |
Als eigenaar van het gebouw zocht de gemeente Bronckhorst al tijden naar een nieuwe invulling. Chocolaterie Magdalena wilde er hun 'chocoladedroom' realiseren, maar kreeg de financiering niet rond. Daarom nam de gemeente een makelaar in de arm op zoek naar nieuwe gegadigden. Twee partijen hebben zich gemeld, waarvan Dekershuus nu de voorkeur heeft gekregen. “Wij zijn blij met deze ervaren partij, die een sterke band met Vorden heeft", geeft wethouder Wilko Pelgrom aan. "Hun plannen passen goed in de omgeving en in het bijzondere gebouw. Het is nu aan de koper om de ideeën uit te werken."

Naast de woningen voor starters, komt er ruimte voor kleinschalige horeca in het gebouw. "We willen de inwoners van Vorden hier heel graag bij betrekken en het gebouw weer een prominente plaats in de samenleving geven", vertelt Demers over zijn ambitie. "Over hoe we dit kunnen doen, zijn we al in gesprek met een aantal Vordenaren, zoals de VVV." De bedoeling is dat de verbouwing van het voormalige stationsgebouw in de eerste helft van 2024 van start gaat.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.

DruRaad.jpg

Oude gemeenteraad moet stemmen of DRU-subsidie eerder overgemaakt wordt

Hoewel de uitslag van de verkiezingen al vastgesteld is en de raadsleden de nieuwe verhoudingen in de raad weten, vergadert de gemeenteraad van Oude IJsselstreek donderdag nog in oude samenstelling. Hét verkiezingsonderwerp staat weer op de agenda; het DRU Industriepark.

Informateurs.jpg

GBB schuift Ebbers en Oosterwijk naar voren als informateurs in Bronckhorst

De GBB heeft Dick Ebbers en Cees Oosterwijk voorgedragen als informateurs in de gemeente Bronckhorst. De partij wil daarmee vaart maken in de vorming van een nieuwe coalitie na de gemeenteraadsverkiezingen.