gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen chocoladedroom, maar woningen in stationsgebouw Vorden

aebdb5d0b38e74a0b8dbc00cd6932a6e.jpg

Het voormalige stationsgebouw in Vorden is door de gemeente voor ongeveer 150.000 euro verkocht en wordt omgebouwd tot een drietal studiowoningen. De nieuwe eigenaar is Arjan Demers van Dekershuus BV uit Udenhout, die volgens de gemeente roots heeft in het Bronckhorster dorp.

Jasper Hazelaar |
Als eigenaar van het gebouw zocht de gemeente Bronckhorst al tijden naar een nieuwe invulling. Chocolaterie Magdalena wilde er hun 'chocoladedroom' realiseren, maar kreeg de financiering niet rond. Daarom nam de gemeente een makelaar in de arm op zoek naar nieuwe gegadigden. Twee partijen hebben zich gemeld, waarvan Dekershuus nu de voorkeur heeft gekregen. “Wij zijn blij met deze ervaren partij, die een sterke band met Vorden heeft", geeft wethouder Wilko Pelgrom aan. "Hun plannen passen goed in de omgeving en in het bijzondere gebouw. Het is nu aan de koper om de ideeën uit te werken."

Naast de woningen voor starters, komt er ruimte voor kleinschalige horeca in het gebouw. "We willen de inwoners van Vorden hier heel graag bij betrekken en het gebouw weer een prominente plaats in de samenleving geven", vertelt Demers over zijn ambitie. "Over hoe we dit kunnen doen, zijn we al in gesprek met een aantal Vordenaren, zoals de VVV." De bedoeling is dat de verbouwing van het voormalige stationsgebouw in de eerste helft van 2024 van start gaat.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.