Ulft, Netherlands

Gedragsverandering nodig van A12-verkeer

Gelderland, Rijkswaterstaat, betrokken gemeenten en het bedrijfsleven hebben donderdagochtend afgesproken maatregelen te nemen voor het filegevoelige traject tussen de Duitse grens en knooppunt Velperbroek. Weggebruikers hoeven echter niet te rekenen op verbetering van infrastructuur.
Regio8 | 7 maart 2019 14:54 | Aangepast op 7 maart 2019 14:54
Volgens Rijkswaterstaat is er qua aanpassingen aan infrastructuur nagenoeg niks meer mogelijk. De maatregelen moeten vooral zorgen voor een ‘duurzame gedragsverandering’ bij de reiziger. De komende maand inventariseren de betrokken partijen de ideeën. De kansrijke plannen worden vervolgens voorgedragen om eind 2019 te worden uitgevoerd, maar wanneer dit resultaat oplevert is niet duidelijk. “Gedragsverandering kost tijd en vraagt om intensieve samenwerking tussen overheden en bedrijfsleven”, aldus Nelly Kalfs, HoofdIngenieur-Directeur van Rijkswaterstaat Oost-Nederland.

De A12 is in beide richtingen een filegevoelig traject. Met de aankomende werkzaamheden voor de doortrekking van de snelweg A15 komt er nog meer drukte op de snelweg af, waardoor maatregelen nodig zijn. “De bereikbaarheid van de Liemers en de Achterhoek is een gedeeld belang van zowel werkgevers als overheden”, aldus gedeputeerde Conny Bieze. “Het gaat ons allemaal immers om een betere doorstroming van het verkeer en om het leefbaar houden van de regio.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoeks Museum MORE in tien jaar uitgegroeid tot grootste van Europa

Museum MORE opende tien jaar geleden de deuren in Gorssel en is in die tijd uitgegroeid tot het groo...

Orion Stars legt international Ter Maat vast

Orion Stars heeft voor volgend seizoen Nederlands international Wouter ter Maat aangetrokken. De dia...

Duizenden bezwaren tegen proef met landbouwsluis Laag-Keppel

Voor de nieuwe proef om de verkeersveiligheid en leefbaarheid in Laag-Keppel te verbeteren nemen de ...

Verdedigers maken de doelpunten bij zege De Graafschap

De Graafschap heeft zondagmiddag een noodzakelijke zege geboekt om aan te sluiten bij de top van de ...

Backhuijs benoemd tot waarnemend burgemeester Lochem

Frans Backhuijs wordt de tijdelijke opvolger van Sebastiaan van ‘t Erve als burgervader van de gemee...

Fietser raakt gewond bij ongeval bij Halle

Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een ongeval bij Halle. Het slachtoffer is naar het...