Ulft, Netherlands

Gedragsverandering nodig van A12-verkeer

Gelderland, Rijkswaterstaat, betrokken gemeenten en het bedrijfsleven hebben donderdagochtend afgesproken maatregelen te nemen voor het filegevoelige traject tussen de Duitse grens en knooppunt Velperbroek. Weggebruikers hoeven echter niet te rekenen op verbetering van infrastructuur.
Regio8 | 7 maart 2019 14:54 | Aangepast op 7 maart 2019 14:54
Volgens Rijkswaterstaat is er qua aanpassingen aan infrastructuur nagenoeg niks meer mogelijk. De maatregelen moeten vooral zorgen voor een ‘duurzame gedragsverandering’ bij de reiziger. De komende maand inventariseren de betrokken partijen de ideeën. De kansrijke plannen worden vervolgens voorgedragen om eind 2019 te worden uitgevoerd, maar wanneer dit resultaat oplevert is niet duidelijk. “Gedragsverandering kost tijd en vraagt om intensieve samenwerking tussen overheden en bedrijfsleven”, aldus Nelly Kalfs, HoofdIngenieur-Directeur van Rijkswaterstaat Oost-Nederland.

De A12 is in beide richtingen een filegevoelig traject. Met de aankomende werkzaamheden voor de doortrekking van de snelweg A15 komt er nog meer drukte op de snelweg af, waardoor maatregelen nodig zijn. “De bereikbaarheid van de Liemers en de Achterhoek is een gedeeld belang van zowel werkgevers als overheden”, aldus gedeputeerde Conny Bieze. “Het gaat ons allemaal immers om een betere doorstroming van het verkeer en om het leefbaar houden van de regio.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Na vijftig jaar stopt 'dreamteam' met buurtsuper in Kilder

Remco Geurts | Bart Sollman | 15 jan 2026 10:56

Lees ook

Politie houdt in Etten twee vrouwen aan na helpdeskfraude

De politie heeft dinsdagavond twee vrouwen aangehouden op de kruising van de Zeddamseweg en Slingerp...

Nieuwe partijen, extra zetels en afscheid SP: Veranderingen binnen Doetinchemse raad

Tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen worden er verschillende veranderingen verwacht binnen d...

Ulftse legotheek vraagt Legosets: ‘We zoeken mensen die een steentje bijdragen’

Een boek leen je bij de bibliotheek, spellen en speelgoed bij een spelotheek. Voor Lego komt daar bi...

Eeuwenoud vikingzwaard keert na maanden restauratie terug naar Doetinchem

Het vikingzwaard uit Doetinchem is terug. Na maanden van behandeling bij een restauratiebedrijf in h...

Auto raakt meerdere bomen bij Haarlo: brandweer bevrijdt bestuurder

Een bestuurder is dinsdagavond gewond geraakt nadat hij met zijn voertuig meerdere bomen raakte op d...

Motorrijder botst op boom in buitengebied Winterswijk

Een motorrijder is dinsdagmiddag frontaal op een boom gebotst in het buitengebied van Winterswijk. D...