gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gedragsverandering nodig van A12-verkeer

7ae54e1afdf781a7aedb3211f5f13355.jpg

Gelderland, Rijkswaterstaat, betrokken gemeenten en het bedrijfsleven hebben donderdagochtend afgesproken maatregelen te nemen voor het filegevoelige traject tussen de Duitse grens en knooppunt Velperbroek. Weggebruikers hoeven echter niet te rekenen op verbetering van infrastructuur.

Redactie REGIO8 |
Volgens Rijkswaterstaat is er qua aanpassingen aan infrastructuur nagenoeg niks meer mogelijk. De maatregelen moeten vooral zorgen voor een ‘duurzame gedragsverandering’ bij de reiziger. De komende maand inventariseren de betrokken partijen de ideeën. De kansrijke plannen worden vervolgens voorgedragen om eind 2019 te worden uitgevoerd, maar wanneer dit resultaat oplevert is niet duidelijk. “Gedragsverandering kost tijd en vraagt om intensieve samenwerking tussen overheden en bedrijfsleven”, aldus Nelly Kalfs, HoofdIngenieur-Directeur van Rijkswaterstaat Oost-Nederland.

De A12 is in beide richtingen een filegevoelig traject. Met de aankomende werkzaamheden voor de doortrekking van de snelweg A15 komt er nog meer drukte op de snelweg af, waardoor maatregelen nodig zijn. “De bereikbaarheid van de Liemers en de Achterhoek is een gedeeld belang van zowel werkgevers als overheden”, aldus gedeputeerde Conny Bieze. “Het gaat ons allemaal immers om een betere doorstroming van het verkeer en om het leefbaar houden van de regio.”

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.