gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gebrek aan bouwruimte zet carnaval in Montferland onder druk

96fbc6598f61ebbe6fa7c64638b1ee00.jpg

Carnavalsverenigingen in Montferland hebben moeite met het vinden van plekken waar carnavalsgroepen wagens kunnen bouwen omdat boerenschuren minder beschikbaar zijn. Volgens Gemma Harmsen van vereniging de 11jes uit Nieuw-Dijk, is het belangrijk dat er aandacht voor dit probleem komt om de carnavalsoptocht in stand te houden.

Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
“Het is in deze regio overal een probleem”, vertelt Harmsen. “Het zou zonde zijn als alle verenigingen hier nog veel meer last van gaan krijgen, want het gaat gewoon ten koste van de optocht.” Dat er een tekort is aan plekken waar groepen kunnen bouwen, komt volgens Harmsen doordat er steeds minder agrariërs actief zijn: “Er zijn minder boerderijen met schuren of agrariërs gebruiken schuren voor opslag. Dat is voor een eigenaar veel makkelijker te doen, want daar heb je geen omkijken naar. Een groep bij huis halen is toch anders, dat is gewoon jammer.”

De groep Altied Zat, onderdeel van De Elfjes, was ook hard op zoek naar een plek en zag dat de voormalige brandweerkazerne in Didam leegstond. De jongeren hebben daarom contact opgenomen met de gemeente, die de locatie als tijdelijke bouwplek toewees aan vier groepen. “Het is een stuk cultuur die we dolgraag willen houden en wat enorm veel publiek trekt in februari, wij zullen dat altijd proberen te stimuleren”, vertelt wethouder Rob Mos.

'Perfecte locatie'
De groep Altied Zat is erg blij met de locatie. “Dit is een perfecte locatie”, vertelt wagenbouwer Seb Fontein. “We kunnen hier met meerdere groepen terecht. We hebben mooie roldeuren erin zitten en gelukkig heeft iedereen z'n eigen stekkie, we kunnen hier altijd terecht.” Wethouder Mos ziet het als een prachtige, maar tijdelijke oplossing: "Ze willen het wel vast hebben, maar dat is een lastig iets.”

Sloop brandweerkazerne
De voormalige brandweerkazerne gaat namelijk dit jaar nog tegen de vlakte. “De tweede week van januari zou de sloopkogel er in gaan. dat hebben we weten te stellen in overleg met de sloper", vertelt Mos. "Nu gaat het gebouw begin maart tegen de vlakte.”

Geen perspectief
Vlak na carnaval moet Altied Zat opnieuw zoeken naar een nieuwe locatie. “We hebben nog geen perspectief”, geeft Fontein aan. “We hebben nog geen bouwplek, hopelijk komt er nog iets op ons pad, daar duimen we dan maar op.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.

Poster actiegroep Omroep GLD.jpg

Gaanderen verzet zich tegen uitbreiding industrieterrein

Inwoners van Gaanderen vrezen voor verlies van een groen gebied tussen hun dorp en Doetinchem. De ambitie van de gemeente voor de uitbereiding van industriegebied Akkermansweide viel omwonenden begin dit jaar rauw op hun dak. Zij maken zich zorgen over de komst van grote magazijnen, druk op het verkeer en het verdwijnen van natuur. Onterecht, vindt de gemeente Doetinchem.

112ActionDoetinchemGeblurd.jpg

Man met vaas op hoofd geslagen bij ruzie in Doetinchem

In de Stationsstraat in Doetinchem vond zondagmiddag een vechtpartij plaats. Een man en vrouw werden meegenomen naar het politiebureau.

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.