Ulft, Netherlands

Gebouwen in Ulft kleuren oranje voor actie

De Rooie Vrouwen Oude IJsselstreek zet vanaf maandag twee gebouwen op het DRU Industriepark in oranje licht. Ze sluiten hiermee aan bij de internationale campagne Orange the World, waarmee aandacht wordt gevraagd voor geweld tegen vrouwen.
Regio8 | 19 november 2019 16:29 | Aangepast op 19 november 2019 16:29
De SSP Hal en schoorsteen De Fakkel zullen vanaf maandag, de internationale dag tegen geweld tegen vrouwen, tot 10 december oranje verlicht zijn. De einddatum is gekozen omdat dat de internationale dag van de Rechten van de Mens is. Niet alleen in Oude IJsselstreek, ook in de omliggende gemeenten is er aandacht voor de actie. In Oost Gelre wordt de Sint-Werenfriduskerk in Zieuwent in het oranje gestoken en in Doetinchem vinden de komende weken activiteiten plaats die te maken hebben met de campagne.

Orange the World is een internationaal initiatief waarbij aandacht wordt gevraagd voor de strijd tegen geweld tegen vrouwen. Er is gekozen voor de kleur oranje, omdat deze volgens de organisatie staat voor een opgaande zon, een nieuwe dag en het een symbool is voor een zonnige toekomst. Naast de verlichte gebouwen wil de Rooie Vrouwen Oude IJsselstreek ook in de raad aandacht vragen voor deze vorm van geweld.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...