Ulft, Netherlands

Fraudeur dient schoonmaakrekening in bij vierhonderd bedrijven

Foto: REGIO8
In de Duitse grensplaats Bocholt is een 29-jarige man aangehouden die aan meer dan vierhonderd bedrijven valse facturen heeft gestuurd. Hij stuurde, onder meer onder de naam van verschillende Duitse overheden, rekeningen voor schoonmaakkosten.
Redactie REGIO8 | 26 maart 2024 09:46 | Aangepast op 26 maart 2024 09:46
Een voorbeeld was een factuur die hij, zogenaamd, namens Noordrijn Westfalen stuurde. Daarin vorderde hij 289 euro voor een ‘schone binnenstad’. Hij stuurde ook valse facturen namens de grensgemeente Bocholt, onder meer naar bedrijven in Duitse steden als Aken en Duisburg. Door het bankrekeningnummer dat op de facturen stond, kon hij uiteindelijk opgespoord worden. Bij een huiszoeking is ook het nodige bewijsmateriaal gevonden.

De 29-jarige verdachte heeft zijn daden inmiddels bekend. Er is door de Duitse autoriteiten een strafrechtelijk onderzoek tegen hem ingesteld. Twee bedrijven hebben uiteindelijk de vervalste rekeningen betaald. Ze hebben hun geld wel weer teruggekregen.

Lees ook

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Wederom explosie bij coffeeshop Doetinchem, schade is groot

Er heeft alweer een explosie plaatsgevonden bij de coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem. Maandag...

UPDATE Woning en schuur volledig verwoest na brand Halle

Een woning en schuur aan de Dorpsstraat in Halle zijn vrijdag in vlammen opgegaan. De vlammen sloege...

Grote zwarte rookwolken bij uitslaande brand schuur Halle

In een net verbouwde schuur in Halle woedt vrijdagmiddag een flinke brand. De zwarte rook is tot in ...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Doetinchem

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde aan de Liemersweg in Doet...