Ulft, Nederland
Terug

Forse financiële meevaller voor Winterswijk

De gemeente Winterswijk heeft een onverwachte financiële meevaller gehad als gevolg van de meicirculaire van het Rijk. Volgens de gemeente zou het voor 2020 gaan om een miljoen euro.

Redactie REGIO8 |
"Dit extra geld is onverwacht, omdat veel gemeenten om ons heen juist minder geld krijgen", aldus de gemeenten. Het extra geld is niet verwerkt in de Kadernota die het college eerder heeft vastgesteld. Het college neemt de tijd om bij de begroting 2020, in november van dit jaar, met voorstellen voor de besteding van het extra geld te komen. "Deze voorstellen moeten passen in de goede financiële positie van de gemeente", stelt het college.

Volgens oppositiepartij CDA kan de onverwachte financiële meevaller goed worden gebruikt om in economisch goede tijden de schulden te verlagen en het huishoudboekje op orde te krijgen. Tegelijkertijd wil het CDA af van de bezuinigingen Zwembad Jaspers, Boogie Woogie, onderhoud van de laanbomen en de bijdrage die van de sportverenigingen wordt gevraagd en moet in plaats daarvan bezuinigd worden op uitbreiding van het personeel.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.