gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

FNV tevreden over loonbod directie Aviko

d33223ced1ec22e710bd9644776ca713.jpg

Het loon van medewerkers van de Aviko stijgt met acht procent, laat de FNV in een nieuwsbericht weten. Het aanbod van de directie is een reactie op een aangekondigde staking in het Limburgse dorpje Lomm. Medewerkers van Aviko waren hier woensdagavond van plan hun werkzaamheden voor 48 uur neer te leggen.

Viggo Zweverink |
"Wij vroegen om acht procent loonsverhoging in twaalf maanden", aldus FNV-vakbondsbestuurder Robert Wonnink tijdens de staking in Steenderen. Dat was de eerste staking in de geschiedenis van Aviko. Een nieuw Cao-akkoord bleef echter uit. De directie noemde de looneis 'Binnen de huidige situatie en voor de toekomst van ons bedrijf onverantwoord'. Wonnink is te spreken over het aanbod van de directie om het loon toch te verhogen: "Wij vinden dit voldoende om voor te leggen aan onze leden. Die beslissen binnenkort met elkaar of het voor hen ook genoeg is en of de acties bij Aviko daarmee definitief voorbij zijn."

Naast de loonsverhoging van acht procent zal er voor oudere werknemers ook een speciale regeling komen. Deze moet er voor zorgen dat ouderen in hun laatste jaren als werknemer minder hoeven te werken. Voorman Thijs Balvers riep de Aviko bij de staking in Steenderen op om werknemers die lang in dienst zijn te belonen: "We hebben best veel ouderen die al dertig of veertig jaar voor Aviko werken. Zij hebben zich echt ingezet voor Aviko, zij moeten echt een goede ouderenregeling hebben."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.