Ulft, Netherlands

FNV blij met compensatie vanuit gemeenten

Regio8 | 24 februari 2017 13:34 | Aangepast op 24 februari 2017 13:34

"We hebben eindelijk groen licht gekregen voor een behoorlijke compensatie", aldus bestuurder Hans Hupkes van vakbond FNV. De overeenkomst houdt in dat iedereen die langer dan zes maanden werkzaamheden heeft uitgevoerd met behoud van uitkering, een financiële tegemoetkoming krijgt. Er ligt een akkoord voor 305 mensen die langer dan een half jaar gewerkt hebben. "Zij krijgen een behoorlijk bedrag als compensatie omdat ze eigenlijk gewoon loon hadden moeten krijgen", aldus Hupkes.

Ondanks het akkoord is de FNV niet geheel tevreden. "Dit is eigenlijk een schikking met compensatie", aldus Hupkus, die laat weten dat de kous niet geheel af is. "We hebben afgesproken met de gemeenten dat we met ze in overleg gaan om te kijken hoe we dit soort re-integratie-trajecten beter kunnen stroomlijnen. Dit was een behoorlijk heftig voorbeeld, maar het is niet zo dat we hiermee klaar zijn."

Zowel Aalten als Oude IJsselstreek zag geen kans om op camera te reageren. "Het is goed dat wij nu een regeling met de FNV zijn overeengekomen waar een grote groep mensen direct van profiteert", zo liet Otwin van Dijk eerder weten namens de vereffenaars van ISWI in liquidatie.

Foto: Ali Aklalouch

Lees ook

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...