Ulft, Netherlands

FNV blij met compensatie vanuit gemeenten

Regio8 | 24 februari 2017 13:34 | Aangepast op 24 februari 2017 13:34

"We hebben eindelijk groen licht gekregen voor een behoorlijke compensatie", aldus bestuurder Hans Hupkes van vakbond FNV. De overeenkomst houdt in dat iedereen die langer dan zes maanden werkzaamheden heeft uitgevoerd met behoud van uitkering, een financiële tegemoetkoming krijgt. Er ligt een akkoord voor 305 mensen die langer dan een half jaar gewerkt hebben. "Zij krijgen een behoorlijk bedrag als compensatie omdat ze eigenlijk gewoon loon hadden moeten krijgen", aldus Hupkes.

Ondanks het akkoord is de FNV niet geheel tevreden. "Dit is eigenlijk een schikking met compensatie", aldus Hupkus, die laat weten dat de kous niet geheel af is. "We hebben afgesproken met de gemeenten dat we met ze in overleg gaan om te kijken hoe we dit soort re-integratie-trajecten beter kunnen stroomlijnen. Dit was een behoorlijk heftig voorbeeld, maar het is niet zo dat we hiermee klaar zijn."

Zowel Aalten als Oude IJsselstreek zag geen kans om op camera te reageren. "Het is goed dat wij nu een regeling met de FNV zijn overeengekomen waar een grote groep mensen direct van profiteert", zo liet Otwin van Dijk eerder weten namens de vereffenaars van ISWI in liquidatie.

Foto: Ali Aklalouch

Lees ook

KNMI waarschuwt met code geel de Achterhoek voor gladheid door ijzel

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege mogelijke gladheid door ijzel. De weer...

Mart de Kruif lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckhorst

Voormalig Commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif wordt lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckho...

Bürgerbad Elten per direct gesloten door technisch defect

Het Bürgerbad in Elten, ook bekend als de Kleinschwimmhalle, is per direct en tot nader order geslot...

Duits en Nederlands carnaval worstelen met dezelfde problemen

Een groeiend gebrek aan bouw- en feestlocaties, strengere regelgeving, eisen van de verzekering en o...

Politiek Oude IJsselstreek blijft steggelen over DRU Industriepark

Het DRU Industriepark wil met een nieuw management de negatieve spiraal ombuigen en heeft een ondern...

Wethouder Derksen vreest verkeersinfarct na Pasen: ‘Maar wij kunnen niets doen’

Wethouder Jeanette Derksen houdt haar hart vast voor de verwachte verkeerinfarct die gaat ontstaan i...