Ulft, Netherlands

Flinke bosbrand aan de Hooglandseweg in Braamt

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl
Een felle brand in een bosperceel aan de Hooglandseweg in Braamt heeft zondagmiddag voor veel commotie gezorgd. De brandweer rukte met groot materieel uit om het vuur, dat zich over een gebied van circa 20 bij 50 meter verspreidde, onder controle te krijgen. Vanwege de hevige rookontwikkeling werd uit voorzorg een nabijgelegen woning ontruimd.
Redactie REGIO8 | 6 april 2025 16:54 | Aangepast op 6 april 2025 16:54
De rook was in de wijde omtrek zichtbaar, wat leidde tot veel bezorgde meldingen. De politie sluit brandstichting niet uit, maar kon daarover nog geen definitieve uitspraken doen. Er is inmiddels een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand.

Om de hulpdiensten de ruimte te geven en de veiligheid van omstanders te waarborgen, werd de Hooglandseweg deels afgesloten. Brandweereenheden uit de regio waren met meerdere voertuigen aanwezig en hielden het omliggende gebied nat om overslag van het vuur te voorkomen.

Ook Natuurmonumenten werd opgeroepen vanwege de ligging van het perceel in natuurgebied. Zij bevestigden dat er vanwege de droogte Fase 4 van 5 is afgegeven, wat betekent dat het risico op natuurbranden momenteel zeer hoog is.

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...