Ulft, Netherlands

Filmopnames in dorpswinkel Azewijn

Regio8 | 26 januari 2016 17:36 | Aangepast op 26 januari 2016 17:36

"Met de plannen die er zijn, is het mooi dat het nog een keer gefilmd wordt voor het nageslacht", vindt winkeleigenaar Paul Berntsen. 2016 zal het laatste jaar zijn van de dorpswinkel. "Op 11 oktober wordt moeder 75 jaar oud en dan stopt ze." Op dit moment is de winkel echter omgetoverd tot een sigarenzaak van een paar decennia geleden. "Ze zochten een dorpswinkeltje uit de jaren ’90 en dit voldeed daar helemaal aan."

De film zelf, getiteld Het Lot van Marnix Rep, is een donkere komedie over hoofdpersoon Marnix: "Hij heeft thuis totaal niet de broek aan", zegt Jasper Boon, een van de producenten. "Zijn vrouw en kind bepalen alles voor hem, maar dan wint hij met een kraslot 750.000 gulden en daarmee probeert hij te ontsnappen van zijn familie." Tot vrijdag neemt de filmploeg nog scenes op in Azewijn en ’s-Heerenberg. De film zelf gaat rond april in première en draait daarna waarschijnlijk op filmfestivals.

Dorpswinkel verandert in woonruimte
Het gat dat de dorpswinkel in Azewijn achterlaat, wordt volgens Berntsen opgevuld met huizen. "We mogen hier een paar woningen realiseren", aldus de bakker. "En daar is belangstelling voor, dus ik denk dat dat wel gaat lukken."

Lees ook

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...

Berkelland reserveert 7 ton voor herinrichting publieksruimte gemeentehuis in Borculo

Moest er nu 7 ton, 4 ton of 6 ton worden uitgetrokken voor de herinrichting van de publieksruimte in...

Gewonde bij botsing op de Hengeloseweg bij Vorden

Bij een kop- staartbotsing op de Hengeloseweg bij Vorden is een gewonde gevallen. Ook raakten er dri...

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

Hans Boxem maakt rentree in politiek Berkelland

Hans Boxem, voormalig wethouder, raadslid én gedeputeerde van de Provincie Gelderland, maakt zijn re...

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

In de nacht van maandag op dinsdag zijn er weer explosies geweest in Doetinchem. Bij zeven woningen ...