Ulft, Netherlands

Filmopnames in dorpswinkel Azewijn

Regio8 | 26 januari 2016 17:36 | Aangepast op 26 januari 2016 17:36

"Met de plannen die er zijn, is het mooi dat het nog een keer gefilmd wordt voor het nageslacht", vindt winkeleigenaar Paul Berntsen. 2016 zal het laatste jaar zijn van de dorpswinkel. "Op 11 oktober wordt moeder 75 jaar oud en dan stopt ze." Op dit moment is de winkel echter omgetoverd tot een sigarenzaak van een paar decennia geleden. "Ze zochten een dorpswinkeltje uit de jaren ’90 en dit voldeed daar helemaal aan."

De film zelf, getiteld Het Lot van Marnix Rep, is een donkere komedie over hoofdpersoon Marnix: "Hij heeft thuis totaal niet de broek aan", zegt Jasper Boon, een van de producenten. "Zijn vrouw en kind bepalen alles voor hem, maar dan wint hij met een kraslot 750.000 gulden en daarmee probeert hij te ontsnappen van zijn familie." Tot vrijdag neemt de filmploeg nog scenes op in Azewijn en ’s-Heerenberg. De film zelf gaat rond april in première en draait daarna waarschijnlijk op filmfestivals.

Dorpswinkel verandert in woonruimte
Het gat dat de dorpswinkel in Azewijn achterlaat, wordt volgens Berntsen opgevuld met huizen. "We mogen hier een paar woningen realiseren", aldus de bakker. "En daar is belangstelling voor, dus ik denk dat dat wel gaat lukken."

Lees ook

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Kans op natte sneeuw in de Achterhoek volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Europese docenten werken in Achterhoek aan samenwerking: 'Voor de studenten een goede zaak'

Bij het Civon in Ulft zijn donderdag en vrijdag meer dan honderd docenten uit heel Europa samen voor...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Bestuurder botst op boom door gladheid in Megchelen

Een bestuurder is vrijdagochtend door gladheid met zijn auto tegen een boom geknald nabij Megchelen....