Ulft, Netherlands

Filmopnames in dorpswinkel Azewijn

Regio8 | 26 januari 2016 17:36 | Aangepast op 26 januari 2016 17:36

"Met de plannen die er zijn, is het mooi dat het nog een keer gefilmd wordt voor het nageslacht", vindt winkeleigenaar Paul Berntsen. 2016 zal het laatste jaar zijn van de dorpswinkel. "Op 11 oktober wordt moeder 75 jaar oud en dan stopt ze." Op dit moment is de winkel echter omgetoverd tot een sigarenzaak van een paar decennia geleden. "Ze zochten een dorpswinkeltje uit de jaren ’90 en dit voldeed daar helemaal aan."

De film zelf, getiteld Het Lot van Marnix Rep, is een donkere komedie over hoofdpersoon Marnix: "Hij heeft thuis totaal niet de broek aan", zegt Jasper Boon, een van de producenten. "Zijn vrouw en kind bepalen alles voor hem, maar dan wint hij met een kraslot 750.000 gulden en daarmee probeert hij te ontsnappen van zijn familie." Tot vrijdag neemt de filmploeg nog scenes op in Azewijn en ’s-Heerenberg. De film zelf gaat rond april in première en draait daarna waarschijnlijk op filmfestivals.

Dorpswinkel verandert in woonruimte
Het gat dat de dorpswinkel in Azewijn achterlaat, wordt volgens Berntsen opgevuld met huizen. "We mogen hier een paar woningen realiseren", aldus de bakker. "En daar is belangstelling voor, dus ik denk dat dat wel gaat lukken."

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...