Ulft, Netherlands

Fietsstraat in Lochem opmaat naar dé fietsgemeente van Nederland?

Bewuste hek bij het woonerf.er REGIO8
Een fietsstraat over de Albert Hahnweg in Lochem als opmaat naar de ambitie om in 2026 dé fietsgemeente van Nederland te zijn? “Je kunt beter voor logische, goede fietsverbindingen zorgen dan een eretitel najagen”, aldus VVD-raadslid Guido de Wit.
Domien Esselink | 29 april 2025 14:23 | Aangepast op 29 april 2025 14:23
Het doel is een fietsroute die het Staring College met het centrum en het station verbindt. Over de Albert Hahnweg, vanaf de kruising met de Enkerweg tot aan de Gloep. Een meerderheid in de raad heeft ingestemd, mede doordat over de herinrichting van een woonerf over een deel op de Albert Hahnweg nog met de bewoners wordt overlegd. Daarom wordt het een hamerstuk tijdens de raadsvergadering op 12 mei.

Alternatief
Buurtbewoner Tromp (op het bewuste woonerf) is naar de rechter gestapt en die heeft hem naar de onderhandelingstafel met de gemeente verwezen, met als doel: de aanleg van een alternatief voor een deels afsluitend hek, zoals bijvoorbeeld een voetgangerssluis.
Wat is het geval? De bewoners op het woonerf ervaren sinds de zomer van 2023 overlast van fietsers, toen de zogenaamde kiwisluis (draaihek) werd vervangen door een hek met een doorgang waar ook mensen in een rolstoel doorheen kunnen, dus ook fietsers. De bewoners vrezen onder andere voor de veiligheid, zeker als het woonerf wordt heringericht als fietsstraat, dus als een 30 kilometerweg waar automobilisten te gast zijn.

'Riolering op instorten'
Wethouder Michiel Rijsberman verklaarde dat de ruim 2,4 miljoen euro kostende aanleg van de fietsstraat doorgaat, in combinatie met de vervanging van de riolering ‘die op instorten staat’ voor 2,5 miljoen euro. Dan slaat hij twee vliegen in één klap. Maar hij is bereid nog een keer naar de situatie op het woonerf te kijken en met de bewoners daarover in conclaaf te gaan.

Lees meer over:

Gemeente Lochem|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...

Lochem tekent overeenkomst met COA voor asielopvang Ampsenseweg

De gemeente Lochem en het COA hebben officieel een bestuursovereenkomst gesloten voor de opvanglocat...

Weifelende fracties over zonnepark Barchem houden kaarten nog tegen de borst

De fracties van Gemeentebelangen, VVD, Meedenken met Lochem (MmL) en het CDA in Lochem houden de kaa...

Nieuwe datum voor invaren Nettelhorsterbrug in Lochem

De provincie Gelderland heeft een nieuwe datum voor het invaren van de Nettelhorsterbrug in Lochem b...

Organisatie Tractorpulling Lochem kijkt terug op geslaagde jubileumeditie

De organisatie van Tractorpulling Lochem blikt terug op een geslaagde jubileumeditie. Afgelopen week...

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...