gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fietspad Silvolde bespaart 25.000 kilometer

ed716e79a5bc95f2f9209d8cc255421f.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben het bestaande asfalt niet vervoerd naar een centrale waar het hergebruikt wordt”, zegt projectleider Alex Bröring. Het asfalt is in Silvolde zelf gerecycled en opnieuw aangebracht. “Op die manier hebben we een constructieve en sterke fundering gekregen, die zo sterk was dat we met een laag van 3,5 centimeter asfalt een goed fietspad hebben kunnen maken.”

Hergebruik op de plaats zelf is duurzamer dan wanneer het naar een bedrijf in Hengelo (Ov.) gebracht moet worden. “We hebben 58 procent minder CO2 uitgestoten dan bij de conventionele manier”, zegt Bröring. “Als we ons bestaande asfalt naar de centrale zouden hebben gebracht, dan hebben we nu alleen op vervoerskilometer als 25.000 kilometer bespaard.” Het is nog niet duidelijk of gemeente Oude IJsselstreek deze manier ook gaat toepassen op andere fietspaden. “We wachten in eerste instantie af hoe dit zich houdt. We gaan nog eens berekenen of we financieel de nodige besparingen hebben behaald.”

Reflectie
Wat opvalt aan de nieuwe asfaltlaag zijn de extra toegevoegde witte stenen. Deze zorgen voor reflectie wanneer er licht op schijnt, zodat de zichtbaarheid verbetert wanneer het donker is. Deze nieuwe laag moet voor meer veiligheid op het fietspad in Silvolde zorgen.

Foto: REGIO8

Lees ook

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.