gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fietspad Silvolde bespaart 25.000 kilometer

ed716e79a5bc95f2f9209d8cc255421f.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben het bestaande asfalt niet vervoerd naar een centrale waar het hergebruikt wordt”, zegt projectleider Alex Bröring. Het asfalt is in Silvolde zelf gerecycled en opnieuw aangebracht. “Op die manier hebben we een constructieve en sterke fundering gekregen, die zo sterk was dat we met een laag van 3,5 centimeter asfalt een goed fietspad hebben kunnen maken.”

Hergebruik op de plaats zelf is duurzamer dan wanneer het naar een bedrijf in Hengelo (Ov.) gebracht moet worden. “We hebben 58 procent minder CO2 uitgestoten dan bij de conventionele manier”, zegt Bröring. “Als we ons bestaande asfalt naar de centrale zouden hebben gebracht, dan hebben we nu alleen op vervoerskilometer als 25.000 kilometer bespaard.” Het is nog niet duidelijk of gemeente Oude IJsselstreek deze manier ook gaat toepassen op andere fietspaden. “We wachten in eerste instantie af hoe dit zich houdt. We gaan nog eens berekenen of we financieel de nodige besparingen hebben behaald.”

Reflectie
Wat opvalt aan de nieuwe asfaltlaag zijn de extra toegevoegde witte stenen. Deze zorgen voor reflectie wanneer er licht op schijnt, zodat de zichtbaarheid verbetert wanneer het donker is. Deze nieuwe laag moet voor meer veiligheid op het fietspad in Silvolde zorgen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.