gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fietsersbond in actie voor veilige rotonde

5c53857622099f3a132d040c41bac347.jpg

De Fietsersbond in Doetinchem wilde dinsdag voor een kleine verkeerschaos zorgen op een rotonde nabij het kantoor van het waterschap. De drukte bleef met een zevental fietsers uit, desondanks hopen ze dat hun boodschap om ongelukken te voorkomen overkomt.

Tijmen Gerritsen |
“Op dit punt worden toch elke keer weer fietsers aangereden”, vertelt initiatiefnemer van de actie Karel Berkhuysen, ook voorzitter van de Fietsersbond. “Het is wel recent aangepakt, maar blijkbaar is het toch onoverzichtelijk of verwarrend voor automobilisten en fietsers.” De gemeente beaamt dat de rotonde recent is aangepakt, waarbij ook op de veiligheid is gelet. Zo zijn volgens wethouder Rens Steintjens onder meer zichtlijnen verbeterd, is de bebording aangepakt, en is er meer ruimte gecreëerd voor auto’s.

Voor Berkhuysen is dat niet genoeg: “Het is inderdaad wat duidelijker geworden, maar die maatregelen zijn niet afdoende, aangezien hier een paar weken terug nog een fietser naar het ziekenhuis is afgevoerd." De fietsster liep na een aanrijding op de kruising tussen de Mercuriusstraat en de Energieweg een hoofdwond op. Berkhuysen maakt zich met name zorgen over de desbetreffende afslag richting het bedrijventerrein.

'Het houdt een keer op'

Een afsluiting van de afslag richting het bedrijventerrein is voor de Fietsersbond een oplossing Steintjes kan echter weinig betekenen voor de actievoerders. “Alle aandacht die hier voor is, is prima", vindt de wethouder. "Alleen als ze denken dat er oplossingen verzonnen kunnen worden om alle onveiligheid uit te sluiten, dan houdt het een keer op."

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.