Ulft, Netherlands

Feestelijke avond voor De Graafschap na zege

Regio8 | 27 oktober 2018 22:27 | Aangepast op 27 oktober 2018 22:27

Voorafgaand aan de wedstrijd was er een gigantisch spandoek van de Brigata Tifosi ter ere van hun vijftienjarig jubileum. In de beginfase leken de Doetinchemmers daarvan onder de indruk, want Excelsior domineerde. Al na twee minuten schoot Ryan Koolwijk een vrije trap op de lat en met name Marcus Edwards, die Elias Már Omarsson de kans gunde, verzuimde de Rotterdammers op voorsprong te zetten. Uit het niets kwam De Graafschap na 25 minuten spelen op voorsprong. Na goed doorzetten van Leeroy Owusu kon Frank Olijve de vrijstaande Daryl van Mieghem vinden, die raak schoot. Vlak voor rust kwam Excelsior toch op gelijke hoogte, nadat Omarsson geklungel in de defensie afstrafte.

Na rust liet invaller Furdjel Narsingh zich zien. De aanvaller trok naar binnen en schoof na 50 minuten de 2-1 binnen. De Graafschap leefde daarna op en na een voorzet van Narsingh kopte Youssef El Jebli vijf minuten later de 3-1 tegen de touwen. Voor Excelsior werd de avond nog pijnlijker, toen Jurgen Mattheij zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. De Graafschap speelde daarna een goede wedstrijd. Na goed doorjagen en vervolgens een pegel van Van Mieghem, kon Fabian Serrarens de rebound (4-1) binnenkoppen. In de slotfase kopte Bart Straalman nog op de paal.

Door deze overwinning verlaat De Graafschap voorlopig de degradatiezone en staat het met tien punten uit tien duels boven de streep. Dinsdag spelen de Superboeren een thuisduel tegen PEC Zwolle in de beker.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

Orion Stars pakt Supercup in eigen huis

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

Drie gewonden bij aanrijding in Vorden

Bij een frontale aanrijding op de Rondweg in Vorden zijn zondagmiddag meerdere personen gewond geraa...

Eibergen onder streng toezicht bij protest tegen asielopvang: 'Nodig om het rustig te houden'

Een deel van Eibergen is zaterdagmiddag door burgemeester Joost van Oostrum aangewezen als veilighei...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...

Scouting Neede wil terug naar ‘De Berkeboom’ na verwoestende brand

Scouting Neede werd eind 2023 opgeschrikt nadat zij ontdekte dat hun geliefde blokhut ‘De Berkeboom’...

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...