Ulft, Netherlands

Fastned wil nieuwe laadstations langs snelwegen in Montferland

Fastned is van plan om meerdere nieuwe snellaadstations te plaatsen in de gemeente Montferland. Naast de bouw van een station op parkeerplaats het Stille Wald langs de A18 bij Didam, is er ook een vergunning aangevraagd voor verzorgingsplaats Bergh-Zuid.
Jasper Hazelaar | 21 maart 2023 09:44 | Aangepast op 21 maart 2023 09:44
“In de regio oost Nederland zijn nog niet veel snellaadstations langs de hoofdwegen, dus Fastned vind het belangrijk om het netwerk verder te verdichten”, laat een woordvoerder van het bedrijf weten. Fastned zet zich in om laadstations te realiseren langs de Europese hoofdwegen. Naast de plannen bij het Stille Wald en Bergh-Zuid, wil het bedrijf ook langs de snelweg A1 bij Twello en Holten nieuwe laadstations bouwen. “Daarnaast zoekt Fastned doorlopend naar nieuwe goede plekken langs en nabij hoofdwegen voor de realisatie van snellaadpunten”, aldus de woordvoerder.

De gemeente Montferland heeft al groen licht gegeven voor de bouw bij het Stille Wald, waar aan de overzijde bij rustplaats Geulenkamp al een snellaadstation is. Voor de bouw van het laadstation is de initiatiefnemer afhankelijk van een aansluiting op het stroomnetwerk. Dit moet voor het einde van dit jaar zijn geregeld. Ook moeten er een aantal bomen worden gekapt voor de aanleg. Deze worden gecompenseerd door nieuwe bomen te planten op dezelfde rustplaats.

Foto: Fastned (type laadstation dat bij Stille Wald komt, red.)

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Burgermeesterverkiezingen: in Emmerich twee vrouwen CDU EN SPD de grootste kans

In Emmerich draait het deze keer vooral om twee vrouwen: Claudia Lindlahr van de CDU en Meike Schnak...

Stokkum krijgt uitgebreide 30 km-zone: ‘Belangrijke eerste stap’

Het verkeer in Stokkum gaat een stuk trager worden. De gemeente Montferland breidt de 30 km-zone fli...

Strijdbijl begraven: centrum Didam krijgt hoognodige opknapbeurt

Eindelijk duidelijkheid wat er met het centrum van Didam en drie supermarkten gaat gebeuren. De geme...

Inbraak en vernielingen in voormalig gemeentehuis Didam

In het oude gemeentehuis in Didam is dinsdagmiddag ingebroken en zijn er vernielingen aangericht. De...

Raad Berkelland stuurt open brief aan Provincie en FrieslandCampina

De Berkellandse politiek eist antwoorden van de Provincie en FrieslandCampina over de ontploffing me...