gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

FASHR is na duizenden game-uren beloond

9f4321116aac809c940a46d4e8a63b17.jpg

Het harde werken van esporter Dion Derksen uit Doetinchem is beloond met een overstap naar een van de meest bekende gameteams van de wereld, FNATIC. Voor FASHR, zoals zijn gamenaam in het schietspel Counter-Strike luidt, komt daarmee een droom uit.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Ik heb nu iets meer dan 10.500 uur in dit spel zitten, dus je kan wel zeggen dat ik er hard voor heb moeten werken”, zegt Derksen, die zich vanuit zijn slaapkamer via de digitale slagvelden omhoog heeft gegamed. “Voor mij is het een hele lange weg geweest in de Benelux om mijzelf omhoog te werken, want er is gewoon niet zoveel animo voor.” FASHR speelde zichzelf in de kijker bij het Deense team ECSTATIC. Met de nieuwe overstap naar het ‘Real Madrid van de gamewereld’, zoals de Doetinchemmer zijn nieuwe team ziet, is zijn droom uitgekomen: “Nu moet ik mijzelf gaan bewijzen en dan zien we wel waar het schip strandt.“

Want het nieuwe team van de Achterhoeker is, ondanks de grote naam, teruggezakt op de wereldranglijst als het gaat om het spel Counter-Strike. Maandag werd verloren van Team Falcons in de kwalificatie voor de Major, een belangrijk toernooi. “Het team heeft een historie van eerste plek van de wereld dus er is nog wel een weg te gaan”, weet Derksen. “Als een nieuw team verlies je ook wat punten in de ranking dus we hopen snel weer in de top dertig te komen en vanuit daar de stap naar boven te zetten.”

Voedingscoach en trainingsschema’s
De faciliteiten zijn voor Derksen in ieder geval aanwezig bij FNATIC, dat bijvoorbeeld een trainingslocatie heeft in Purmerend. Met het analyseren van tegenstanders en speciale trainers bivakkeert de Doetinchemmer in een topsportomgeving. “Er komt nu ook bij dat we een performance coach hebben, dus er wordt op voeding gelet”, legt Derksen uit. “Je gaat naar de sportschool en krijgt trainingsschema’s, dus dat is wel een stap vooruit ten opzichte van mijn oude team.”

Topsport, of niet?
Hoewel er tonnen aan transfersommen worden betaald voor de beste esporters, zit er volgens Derksen nog altijd een soort stigma op de sport. “Heel veel mensen zien gewoon iemand een spelletje spelen en dat is het, maar er zit zoveel meer achter”, zegt de esporter. “Je moet op tijd naar bed, je moet op de voeding letten en het is mentaal heel slopend. Soms als ik een wedstrijd heb, kan ik wel vijf uur bezig zijn, dus dat is heel vermoeiend.”

‘Niks leukers’
Ondanks de druk en de toegenomen eisen bij zijn nieuwe team wil Derksen niet klagen. Hij krijgt betaald om te doen wat hij de afgelopen jaren het liefste deed vanuit zijn slaapkamer in Doetinchem, het spelen van Counter Strike. “Gamen is nog steeds een hobby en er is niks leukers dan dat voor je werk doen”, zegt FASHR. “Maar het is wel echt werk, dat kan je soms wel voelen ja.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.