gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Erkel met Normaal-gitarist de theaters in

1dada50c142787d30c0e9c0641ae42c2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Tijdens de periode dat hij daar zat, heeft hij veel steun gehad aan de muziek", weet Jan Wilm Tolkamp. "Hij kon niks draaien, maar zong liedjes. Die liedjes waar hij toen steun aan heeft gehad zijn in het programma verwerkt." In 2002 werd Erkel ontvoerd door een groep rebellen in het zuidwesten van Rusland en weggestopt in een hok van twee bij anderhalve meter onder de grond. Zijn ruim zeshonderd dagen in gevangenschap worden vertelt in de theatershow ‘Vrijheid van denken en doen’. "Tolkamp helpt me om mijn meeslepende verhaal muzikaal te omlijsten en de emoties nog beter naar buiten te laten komen", zo vertelt Erkel over de samenwerking met Tolkamp.

De muzikale omlijsting varieert van nummers van Johnny Cash en Tom Jones, tot kerstliedjes en uiteraard Normaal. "Ik zit daar, eenzaam en verlaten, en dan ga ik proberen kerstliedjes te zingen", aldus Erkel. "Hij pakt dat dan over met een hele mooie uitvoering van Stille nacht, Heilige nacht. Dan voel je de zaal nog stiller worden." Gitarist Tolkamp moet daar nog wel aan wennen. "Als je een nummer speelt, blijft het gewoon stil, maar na afloop wordt er als het goed is wel geklapt."

Op zaterdagavond 13 januari staat Erkel met Tolkamp in het Kulturhus in Dinxperlo. Vrijdagavond 30 maart voert het duo de voorstelling op in de Schouwburg in Lochem.

Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.