gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Erkel met Normaal-gitarist de theaters in

1dada50c142787d30c0e9c0641ae42c2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Tijdens de periode dat hij daar zat, heeft hij veel steun gehad aan de muziek", weet Jan Wilm Tolkamp. "Hij kon niks draaien, maar zong liedjes. Die liedjes waar hij toen steun aan heeft gehad zijn in het programma verwerkt." In 2002 werd Erkel ontvoerd door een groep rebellen in het zuidwesten van Rusland en weggestopt in een hok van twee bij anderhalve meter onder de grond. Zijn ruim zeshonderd dagen in gevangenschap worden vertelt in de theatershow ‘Vrijheid van denken en doen’. "Tolkamp helpt me om mijn meeslepende verhaal muzikaal te omlijsten en de emoties nog beter naar buiten te laten komen", zo vertelt Erkel over de samenwerking met Tolkamp.

De muzikale omlijsting varieert van nummers van Johnny Cash en Tom Jones, tot kerstliedjes en uiteraard Normaal. "Ik zit daar, eenzaam en verlaten, en dan ga ik proberen kerstliedjes te zingen", aldus Erkel. "Hij pakt dat dan over met een hele mooie uitvoering van Stille nacht, Heilige nacht. Dan voel je de zaal nog stiller worden." Gitarist Tolkamp moet daar nog wel aan wennen. "Als je een nummer speelt, blijft het gewoon stil, maar na afloop wordt er als het goed is wel geklapt."

Op zaterdagavond 13 januari staat Erkel met Tolkamp in het Kulturhus in Dinxperlo. Vrijdagavond 30 maart voert het duo de voorstelling op in de Schouwburg in Lochem.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.