gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Erfgoedfestival is afgesloten in streektaal

0b9f6a6ac2ef27be3cbe80573729679c.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het Erfgoedfestival is een groot festival waarbij allerlei organisaties een activiteit ontwikkelen over grenzen", vertelt festivaldirecteur Dolly Verhoeven. "Dat kan van alles zijn. Een tentoonstelling, een lezing, een route. Zo hebben we meer dan tweehonderd activiteiten gehad in de afgelopen twee maanden." Het dialectfestival werd georganiseerd door de Dialectkring Achterhook en Liemers om de streektaal te belichten. Volgens hen is die taal nog redelijk populair. "Bij de Achterhoekers zelf wel", vertelt Diana Abbink van de Dialectkring. "Maar het wordt wel minder, zo eerlijk moeten we ook zijn."

Toch denkt ze niet dat het dialect uitsterft. "Ik denk dat de belangstelling ervoor weer terugkomt", aldus Abbink. "Maar we moeten wel ons best doen om het te behouden." Door het dialect zoveel mogelijk te uiten hoopt de Dialectkring dat de jeugd het weer oppikt. Daar wilde het Erfgoedfestival graag een platform voor bieden. "Dialect is communicatie", aldus Verhoeven. "Vaak is het zo dat dialect wat dichter bij de persoon ligt. De standaardtaal leren we heel keurig, maar ook die hele persoonlijke regionale taal verdient wel een plekje."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.