Ulft, Netherlands

Er lijken nu echt camera’s in de binnenstad van Doetinchem te komen

Foto: REGIO8
In het uitgaansgebied van Doetinchem lijkt er nu echt cameratoezicht te komen. In 2022 werd al via een motie opgeroepen om dit te realiseren, maar toen was er geen budget voor gereserveerd in de begroting. Door middel van een amendement is er nu echter 1,5 ton vrijgemaakt in de begroting van 2025.
Hidde Vinkenvleugel | 8 november 2024 17:48 | Aangepast op 8 november 2024 17:48
De discussie rondom cameratoezicht in de binnenstad laaide al op in oktober 2019, na een grote vechtpartij waarbij veel politie-inzet nodig was om de rust te herstellen. De fractievoorzitter van Gemeente Belangen Doetinchem (GBD) ziet de komst van de camera’s niet alleen als positief voor de veiligheid in de binnenstad. “We hopen een signaal af te geven en een steun in de rug te zijn voor de boa’s die dagelijks werken aan de veiligheid,” aldus Ernst Kasteleijn van GBD.

GBD diende het amendement in samen met het CDA, VVD en Lokaal Belang Doetinchem. De fracties van SP, D66 en GroenLinks stemden tegen de komst van de camera’s. GroenLinks en de PvdA dienden een eigen amendement in tegen het cameratoezicht, waarbij zij stelden dat preventief beleid meer effect zal hebben. Zij zijn van mening dat het goed zou zijn als het cameratoezicht gepaard gaat met preventieve maatregelen, zoals het aanstellen van wijkverbinders.

Lees meer over:

cameratoezicht|Doetinchem|

Lees ook

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Monumentaal hofje in Doetinchem in oude glorie hersteld

75 jaar geleden werd het inmiddels monumentale hofje Brouwerskamp in Doetinchem gebouwd. Binnen de D...

Slang ontsnapt in Doetinchem: 'Het is een onschuldig diertje'

In Doetinchem is sinds woensdagavond een slang vermist. Het gaat om een python van ongeveer een mete...

De Graafschap wint met jeugdige ploeg de stadsderby van DZC'68

De Graafschap speelde dinsdagavond de stadsderby tegen DZC’68 in aanloop naar het nieuwe seizoen. De...

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en ...

Kop-staartbotsing zorgt voor chaos tussen Doetinchem en Gaanderen

Een kop-staartbotsing op de weg tussen Doetinchem en Gaanderen heeft donderdagmiddag tijdens de spit...