gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eigenaar mestsilo moet beek schoonmaken

70b1bb913e4ff0c36253d080618d8c6c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Een deel van de mest uit een mestsilo in Aalten zich heeft afgezet aan de oevers van deze beek", zo laat het Waterschap weten. "Dit blijkt uit de laatste metingen van Waterschap Rijn en IJssel." In totaal moet een traject van ongeveer tweehonderd meter ter hoogte van de brug aan de Pastoordijk worden schoongemaakt door de eigenaar. "Wij gaan ervan uit dat hij dat netjes doet", aldus het Waterschap. "Het contact is heel goed."

Volgens het Waterschap is het traject van tweehonderd meter flink vervuild. "Op dit traject heeft zich in de binnenbochten een laag mest afgezet van ongeveer vijftig centimeter dik." De eigenaar van de silo moet de schoonmaakwerkzaamheden voor aankomend weekend hebben afgerond: "Zo wordt voorkomen dat de mest over een groter traject verspreid wordt, in het geval dat het komend weekend gaat regenen."

Waterschap houdt vinger aan de pols
Het Waterschap laat weten de Schaarsbeek ook na de schoonmaakactie goed te monitoren. "Na het incident eind februari heeft het Waterschap de beek steeds goed in de gaten gehouden. Eind vorige week werden in watermonsters sterk verhoogde fosfaat- en stikstofconcentraties waargenomen. Bij veldcontroles bleek bovendien dat de oevers lokaal sterk vervuild zijn."

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.