Ulft, Netherlands

Eeuwenoude linde voor Radstake verwijderd

De oude linde voor uitgaansgelegenheid De Radstake in Heelweg is dinsdagochtend verwijderd. Door honingzwam was het niet meer te doen om de iconische boom te behouden, maar inmiddels is alweer een nieuwe linde geplaatst op de stoep van de discotheek.
Regio8 | 19 maart 2019 14:13 | Aangepast op 19 maart 2019 14:13

“Hij moest weg want het werd een beetje gevaarlijk, hij kon imploderen”, vertelt eigenaar Robert Venderbosch van de uitgaansgelegenheid. Na een laatste controle door de Bomenstichting werd vrijdag besloten om de eeuwenoude linde definitief te verwijderen. Met pijn in het hart, want de eigenaar vertelt vol trots dat onder meer Lodewijk Napoleon en Koningin Wilhelmina in het verleden hebben genoten van de boom. De vervanger stond echter al klaar. “Want een Radstake zonder linde is niet wat”, aldus Venderbosch, die blij is met zijn nieuwe boom. “We hopen daarmee dat er weer een paar eeuwen lang een linde voor De Radstake staat.”

De oorspronkelijke linde is in stukken gezaagd en vervolgens overgebracht naar de Apenheul waar een nieuw leven tussen de apen wacht. Mogelijk keert in een nakomeling van de boom op termijn terug bij De Radstake. “We hebben wat genetisch materiaal van de oude linde afgehaald”, zo legt de eigenaar uit. “Dat wordt gepoot en die gaan we bij De Radstake weer plaatsen als zoon of dochter van de oude linde.”

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Meerdere ongelukken in de Achterhoek door gladheid, code geel van kracht

Door gladheid zijn maandagochtend meerdere ongevallen gebeurd in de Achterhoek. In Westendorp, Ulft ...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Bij een brand in Terborg is zaterdagochtend een woning verloren gegaan. Een bewoner is ter controle ...

Explosieven aangetroffen in Lichtenvoorde, vijftig woningen ontruimd

Midden in een woonwijk in Lichtenvoorde zijn vrijdag aan het eind van de middag explosieven gevonden...

Keupers Kerst | Kijk hier de compilatie

Hans Keuper is in de aanloop naar Kerstmis door de Achterhoek getrokken om bij verschillende generat...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht koude dagen voor oud en nieuw

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...