Ulft, Nederland
Terug

Eerste weken van ZOOV zijn soepel verlopen

f18a13354af2097f885f1fddbd25cff6.jpg
Redactie REGIO8 |

“De eerste weken zijn eigenlijk heel goed verlopen”, zegt coördinator Geert-Jan Verzijden. “Het vervoer rijdt ontzettend stipt en we hebben weinig klachten, dus we zijn erg tevreden.” Met ongeveer 750 ritten per dag, is de omvang van het dagelijkse vervoer vergelijkbaar met dat van Regiotaxi. “Ja het lijkt op de Regiotaxi”, aldus reiziger Marleid Frenken, die voor het eerst een ZOOV-taxi binnenstapt. Toch merken de reizigers wel verschillen. “Ze zijn goedkoper voor mij en je hebt zelf contact met de chauffeur”, zegt Erna te Winkel. “Die belt je om te zeggen hoe laat hij er is.”

Na een rondgang tijdens een taxirit binnen het centrum van Winterswijk blijkt dat reizigers over het algemeen erg tevreden zijn over de eerste weken van ZOOV. “Prima tot nu toe, nog geen problemen”, aldus Jolanda Stemerdink. Ze is met de rolstoel opgehaald van haar werk en wordt naar huis gebracht door de chauffeur. Ook Marleid is positief over het regiovervoer. “Als ik deze taxi niet zou hebben, dan kwam ik in feite nergens meer. Ik gebruik het om naar vriendinnen te gaan, want met het slechte weer kan ik er met de scootmobiel niet komen. Dat is te koud.”

Kleine opstartproblemen
Reizigers leveren nog wel wat kleine verbeterpunten aan voor ZOOV. “Via de computer bestellen is nog wel even een puntje. Bijvoorbeeld dat wanneer ik boek, ik echt moet opletten of het om een rolstoeltaxi gaat”, aldus Jolanda. “Dat valt soms weg en dan komen ze met een gewone taxi.” ZOOV-coördinator Verzijden erkent dat er nog kinderziektes zijn. “Er zijn wel wat opstartproblemen. Mensen die bijvoorbeeld niet kunnen inloggen op de website om ritten te boeken, de incasso’s die nog niet verwerkt zijn waardoor mensen toch moeten betalen in de bus. Die problemen worden allemaal opgelost.” Reizigers die problemen ondervinden met de betaling en het inloggen worden gebeld door ZOOV om te kijken naar een oplossing.

Foto: REGIO8

Lees ook

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.