gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste weken van ZOOV zijn soepel verlopen

f18a13354af2097f885f1fddbd25cff6.jpg
Redactie REGIO8 |

“De eerste weken zijn eigenlijk heel goed verlopen”, zegt coördinator Geert-Jan Verzijden. “Het vervoer rijdt ontzettend stipt en we hebben weinig klachten, dus we zijn erg tevreden.” Met ongeveer 750 ritten per dag, is de omvang van het dagelijkse vervoer vergelijkbaar met dat van Regiotaxi. “Ja het lijkt op de Regiotaxi”, aldus reiziger Marleid Frenken, die voor het eerst een ZOOV-taxi binnenstapt. Toch merken de reizigers wel verschillen. “Ze zijn goedkoper voor mij en je hebt zelf contact met de chauffeur”, zegt Erna te Winkel. “Die belt je om te zeggen hoe laat hij er is.”

Na een rondgang tijdens een taxirit binnen het centrum van Winterswijk blijkt dat reizigers over het algemeen erg tevreden zijn over de eerste weken van ZOOV. “Prima tot nu toe, nog geen problemen”, aldus Jolanda Stemerdink. Ze is met de rolstoel opgehaald van haar werk en wordt naar huis gebracht door de chauffeur. Ook Marleid is positief over het regiovervoer. “Als ik deze taxi niet zou hebben, dan kwam ik in feite nergens meer. Ik gebruik het om naar vriendinnen te gaan, want met het slechte weer kan ik er met de scootmobiel niet komen. Dat is te koud.”

Kleine opstartproblemen
Reizigers leveren nog wel wat kleine verbeterpunten aan voor ZOOV. “Via de computer bestellen is nog wel even een puntje. Bijvoorbeeld dat wanneer ik boek, ik echt moet opletten of het om een rolstoeltaxi gaat”, aldus Jolanda. “Dat valt soms weg en dan komen ze met een gewone taxi.” ZOOV-coördinator Verzijden erkent dat er nog kinderziektes zijn. “Er zijn wel wat opstartproblemen. Mensen die bijvoorbeeld niet kunnen inloggen op de website om ritten te boeken, de incasso’s die nog niet verwerkt zijn waardoor mensen toch moeten betalen in de bus. Die problemen worden allemaal opgelost.” Reizigers die problemen ondervinden met de betaling en het inloggen worden gebeld door ZOOV om te kijken naar een oplossing.

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.